Majitelé zahrad, pozor: Pokuty 100 000 Kč se začaly rozdávat ve velkém
adbz.cz » Hobby » Majitelé zahrad, zbystřete: Pokuty 100 000 Kč se začaly rozdávat ve velkém

Majitelé zahrad, zbystřete: Pokuty 100 000 Kč se začaly rozdávat ve velkém

Sankce za sečení trávníků v nevhodný čas mohou zasáhnout majitele domů i při zdánlivě nekonfliktních činnostech. V některých městech mohou pokuty dosáhnout vysokých částek, což vyvolává nevoli obyvatel.

zahrada
Zdroj fotografie: Depositephotos

I za zdánlivě nekonfliktní aktivity, jako je sečení trávníků, se mohou udělovat pokuty. Někteří majitelé domů nyní čelí vysokým sankcím za sečení trávníků v nevhodný čas. V Polsku, konkrétně v Krakově, úřady ukládají občanům pokuty za kosení trávníků v době, kdy je to zakázáno, a to kvůli minimalizaci hluku a nepříznivému vlivu na životní prostředí. Obdobná pravidla platí i v Česku a v mnoha dalších zemích, s důrazem na noční klid od 22:00, pokud místní obec nestanoví jiný čas.

Vysoké pokuty

Podle polských zpráv již stovky obyvatel Krakova obdržely pokuty za nedodržení těchto časových omezení. Mnoho z nich bylo překvapeno, protože o takových přísných opatřeních ohledně sekání trávníku vůbec nevědělo. Výše pokut je relativně vysoká a může dosáhnout několika tisíc zlotých.

Zprávy z Polska naznačují, že pokuty se v některých případech mohou vyšplhat až na 50 tisíc eur, což je přes milion korun. Běžné pokuty jsou však obvykle v řádu statisíců korun. Mnozí občané považují tato opatření za příliš přísná, uvádí web Události247.

Sečení trávy
Zdroj fotografie: Depositephotos

Neznalost pravidel

Lidé rovněž vyjadřují nespokojenost s nedostatečnou informovaností o takových pravidlech. Každý, kdo má rozsáhlou zahradu, by měl ideálně studovat zákony týkající se tohoto tématu. Důležitá jsou také místní nařízení obce, která mohou stanovit noční klid podle svého uvážení.

Podobné problémy se nevyhýbají ani tuzemsku. Noční klid je klíčovým faktorem, kdy nemohou lidé provádět hlučné činnosti, jako je sečení trávníku. Nedostatek znalosti platných zákonů není omluvou, a proto je vhodné být dobře informovaný v případě, že vlastníte zahradu či trávník.