Chytré a levné bydlení bez hypotéky za pár korun. Dvacetiletá žena je inspirativním příkladem - adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Chytré a levné bydlení bez hypotéky za pár korun. Dvacetiletá žena je inspirativním příkladem

Chytré a levné bydlení bez hypotéky za pár korun. Dvacetiletá žena je inspirativním příkladem

Koupě vlastního domu může být opravdu velký problém. Zejména na dnešním trhu, kdy jsou ceny nemovitostí opravdu vysoké a mnoho rodin na ně nedosáhne.

rekonstrukce
Zdroj fotografie: Depositphotos

Je to opravdu vážné rozhodnutí. Bydlet v domě, který vám říká pane, ale tři desítky let ho splácet pomocí hypotéky. Nebo je tu druhá možnost. Koupit si malý dům. Tiny Homes jsou opravdu dokonalým řešením. Tento malý mobilhome si koupila také dvacetiletá žena z Austinu v Texasu. Byla to prý ideální volba vzhledem k její finanční situaci. Její domov je stylový.

Malé domy jsou dokonalým řešením

Torey se do svého malého domu zcela zamilovala. Měla to štěstí, že našla perfektní místo v parku mobilních domů v Austinu. Dům má velké okno v jídelně, což krásně zvětšuje celý prostor. Je také vybavený snadno vylezitelným schodištěm se skládacím zábradlím. Parkovací místo navíc obsahuje také cementovou terasu a navíc ještě kůlnu. Tudíž má mladá žena k dispozici spoustu úložného prostoru mimo svůj dům.

K tomu má ještě prostor na posezení, kde může grilovat nebo si třeba posedět s hrnkem dobré kávy. Může si tak užívat krásné počasí v Texasu. Její dům má mini-split pro horké letní dny v podkroví. Torey se rozhodla tento prostor využít jako skříň nebo šatnu, kde se každé ráno obléká a chystá do práce. Právě tady našla žena dostatečný prostor pro svůj rozsáhlý botník, který čítá mnoho párů obuvi. Velmi dobře má vybavenou také kuchyň.

Vařit se zde dá pohodlně

Kuchyň je zde poměrně velká a je vybavená nejen sporákem a troubou, ale také poměrně prostornou lednicí. V koupelně pochopitelně nechybí klasická splachovací toaleta, malé umyvadlo, které je zcela dostačující a sprcha. Jediným nedostatkem, na který si Torey stěžuje je absence vany. Na tu byla mladá žena zvyklá, bohužel však na ní v tomto mobilním domě nebyl dostatek prostoru. Torey v domě nežije sama. Spolu s ní je tu její pes.

Žena navíc poměrně často pořádá filmové večery se svými přáteli. V domě jich bylo i šest najednou a všichni se sem pohodlně vešli. Její přítel dokonce zvažuje, že se k ni přistěhuje. Torey je však opatrnější a chce si nejprve společné soužití vyzkoušet, aby zjistili, zda je tu opravdu dostatek místa pro život dvou mladých lidí a zvířecího miláčka. Torey nyní za dům splácí malou hypotéku a měsíčně také platí za nájem parkovacího místa a energie.

Zdroj: Tiny House