Jak roztáhnout těsné boty bez bolesti: Dva igelitové pytlíky naplněné vodou a je po problému

Abyste při nošení upnutých bot nemuseli pro krásu trpět, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. S jeho pomocí vám boty lépe padnou a ještě se při jejich nošení budete cítit pohodlně.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Boty jsou skvělým doplňkem, kterým dokážete podtrhnout celkový outfit. Zejména boty na vysokém podpatku jsou velmi elegantní a svůdné. Během krátké doby se ale tyto boty mohou proměnit v mučící nástroj. I přes pečlivý výběr nových bot se občas stane, že až doma zjistíte, že jsou boty užší a těsnější, než se napoprvé zdálo. Pokud boty nechcete nebo nemůžete vrátit, existuje jednoduchý trik, jak je jemně rozšířit. Díky tomu vám boty skvěle padnou a dokonale se přizpůsobí vaší noze. 

Správný výběr bot

Špatně padnoucí obuv se po chvíli nošení stává nepohodlnou a často bolestivou. Trpět pro krásu se v tomto případě rozhodně nedoporučuje, protože byste si mohli způsobit i pár nepříjemných zdravotních problémů. V dnešní době je na výběr spoustu druhů bot, jejichž nošení je příjemnější a na zdraví vašeho těla mají příznivější vliv. Při správném výběru bot byste měli zvážit účel, pro který boty kupujete, a zaměřit pozornost na to, jak se noha uvnitř boty cítí. Pokud vás při zkoušení trochu tlačí, rozhodně se takovým botám vyhněte.

Co budete k roztažení boty potřebovat

Pokud vám velikost boty sedí, ale její prostor je poněkud těsnější, můžete jej zkusit trochu povolit tímto jednoduchým trikem. Jediné, co budete k úpravě vašich bot potřebovat, jsou věci, které jistě máte doma. Nemusíte pro tuto vychytávku kupovat žádné speciální potřeby. Pro roztažení bot si připravte 2 uzavíratelné sáčky, velký sáček, trochu vody a místo v mrazáku. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak zvětšit objem bot

Aby vám boty po obvodu nohy lépe padly, můžete je jemně a šetrně zvětšit pomocí zmrzlé vody. Jednoduše do připravených uzavíratelných sáčků nalijte 250 ml vody a vložte každý sáček do jedné boty. Takto vycpané boty vložte do většího sáčku a poté do mrazáku. Počkejte, až voda v sáčcích zamrzne, a následně vyndejte boty z mrazáku. Sáčky s ledem v botách nechte tak dlouho, dokud veškerá voda nezmrzne. Díky tomuto triku stěny boty trochu povolí a nebudou tak silně tlačit na vaši nohu.

Co děláte s příliš těsnými botami vy?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články