Rodina koupila rozpadlý autobus o rozloze 22 metrů čtverečních a předělala ho na luxusní bydlení, které jim mohou závidět i milionáři

Autobus je skvělý svou velikostí a velkými okny, protože dává možnost ho předělat. Třeba na svobodný domov, který může stavět kdekoliv.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Rodina z Missouri, která se skládá z rodičů a dvou synů, se rozhodla pro svobodný život na kolech. Hledali cokoliv, co by jim poskytlo veškerý komfort běžného domova, ale zároveň chtěli být nezávislí na tom, kde zrovna zastaví. Našli pak školní autobus a přestavěli si ho k obrazu svému. 

Jak vypadá autobus uvnitř 

Obydlí má vlastní solární konektory a kompostovací toaletu. To rodině přináší možnost kempovat i jinde než v ohraničeném kempu. Vnitřek autobusu je přizpůsoben žití. Nechybí zde pracovní místa, kde se rodiče věnují online podnikání a synové studiu. Mají domácí výuku, proto bylo velmi důležité, aby měli prostor na učivo. Je tak řešena i jejich postel. Ta v noci slouží ke spánku, ale ve dne se stává místem pro tvorbu a přemýšlení. 

Otec Chris se věnuje tvorbě e-knih, vyučování angličtiny online a správě účtů na sociálních sítích mnohých firem. Potřebuje tak klid na soustředění. Proto se do ložnice vstupuje přes těžké dřevěné protihlukové dveře, díky nim tak z ložnice vzniká soukromá pracovna. 

Vybavení a dekorace 

Veškeré vybavení, které je v autobuse, musí splňovat podmínku odolnosti. Rodina se totiž pohybuje po různých cestách, a tak se nic nesmí rozbít. Vše je tedy prověřováno již v obchodě. Styl byl vytvořen na základě třech věcí. Byl jím zelený otoman, šedé skříňky a rostliny. Ty do sebe v celém konceptu neuvěřitelně zapadají. Samozřejmostí jsou velká okna, tak typická pro klasický autobus.  

Zelené rostlinky jsou vyvedené pouze na jedné svislé stěně. Zde jsou spíše řízky rostlin, které dodávají živý element v prostoru. Chris tvrdí, že je často vyměňuje na cestách s novými přáteli. Zasazuje se tak o šíření různých druhů skrz regiony a místa, které již navštívili. 

DIY projekt 

Hodně věcí je třeba vytvořit ručně, tzv. na míru. Jde o netypické prostory. Chris je prý nejvíce pyšný na čelo postele, která má klasický rybí vzor. Vlastnoručně odvedená práce je podle něj vždy ta nejlepší. Ukazuje tak svým synům, že možné je vše. 

Co bylo, než začali bydlet alternativně 

Přesycenost, nuda a stereotyp. Když se rodina rozhodla vyjet na čtyřech kolech do světa, skoro celý svůj majetek rozprodala nebo darovala. Jednak jim to přineslo nějaké peníze navíc, ale také provětrali své věci a zjistili, že jich mnoho nepotřebují. Bylo nutné se vměstnat do autobusu. Proto vše, co nesnášeli, nemilovali či nepoužívali prostě prodali. To, co by mohli jednou za čas potřebovat, darovali kamarádům a známým. Tak je mají stále po ruce.

Pak už jen museli předělat autobus a mohli začít svou cestu. Někdo je za to odsuzuje, jiní jim fandí. Oni to dělají pro sebe a svou rodinu. Dnes jsou velmi šťastní. 

Zdroj: Apartment Therapy

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články