Rezidence inspirovaná ocelářským průmyslem a evolucí designu
adbz.cz » Architektura » Rezidence inspirovaná ocelářským průmyslem a konceptem evoluce designu. Použité materiály vzdávají hold městu a jeho historii

Rezidence inspirovaná ocelářským průmyslem a konceptem evoluce designu. Použité materiály vzdávají hold městu a jeho historii

Honosná rezidence v Linci propojuje architektonickou eleganci s přírodou a interiér s exteriérem. Vytváří prostředí s různými charakteristikami a nabízí ohromující výhledy i umělecky zdobený obytný prostor.

rodinný dům z oceli
Zdroj fotografie: Tiskové materiály INNOCAD Architecture, fotograf Paul Ott

Soukromá rezidence leží na svahu v Linci, třetím největším rakouském městě spojeném s ocelářským průmyslem. Byla postavena s respektem k okolní krajině pro podnikatele a sběratele umění. Nová struktura zachovává kamenné zdi i historickou sklepní konstrukci. Vše zapadá do kontextu lokality díky architektům ze společnosti Innocad, kteří se tomuto projektu věnovali.

Tři roviny projektu

Dům se skládá ze tří částí – svislé, vodorovné a plovoucí –, které respektují stávající topografii a velikost domů v okolí. Tato kombinace vytváří prostory s různými charakteristikami a propojuje interiér s exteriérem, zatímco splňuje potřeby funkčnosti.

dům se zahradou
Zdroj fotografie: Tiskové materiály INNOCAD Architecture, fotograf Paul Ott

Návaznost pokojů

Vstup je z vertikální části, která zahrnuje hostinské pokoje a garáž. Venkovní schodiště spojuje dvorek s krásnou zahradou. Autoři uvádí na webu ArchDaily, že prostřední prostor mísí interiér s exteriérem a vedlejší část nabízí střechu a soukromé prostory. Dřevěná terasa směřuje ke konzolovému bazénu a ocelová fasáda zajišťuje stín a minimalistický design.

jídelna s krbem
Zdroj fotografie: Tiskové materiály INNOCAD Architecture, fotograf Paul Ott

Nadčasová synergie

Design domu vychází z klenutého sklepa, základny pro hlavní dům. Udržuje starou strukturu a přidává nové prvky, spojuje minulost s novými obyvateli. Interiér navazuje na tradici modernistického pavilonu s vysokými stropy, střešními okny a panoramatickými výhledy. Barevná paleta uvnitř ladí s exteriérem, reflektuje nedokonalost a proměnlivost. Dům nabízí ohromující výhledy na město a přírodu, zároveň si zachovává spojení s historií a okolím. Vytváří obytný prostor s uměleckými prvky, které se přirozeně prolínají s venkovní krásou.

Architekti:INNOCAD Architecture
Plocha:330 m²
Realizace:2022
Lokalita:Linec, Rakousko