Jak rychle jsou postaveny italské modulární domy? | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Dům na počkání: Ve třech ho dělníci zvládnou sestavit za pouhých 6 hodin. Díky cenové dostupnosti je stále více populární

Dům na počkání: Ve třech ho dělníci zvládnou sestavit za pouhých 6 hodin. Díky cenové dostupnosti je stále více populární

Stejně jako všechny technické obory a odvětví, i stavebnictví se neustále rozvíjí. Někdy způsoby dost neobvyklými, což tentokrát ukázali italští architekti.

renato vidal konstrukce
Zdroj fotografie: S vědomím Renato Vidal

Ti navrhli dům, ke kterému nejsou potřeba ani cihly, ani beton. Nechce se tomu ani věřit, ale tito profesionálové jsou schopni postavit kompletní obytné sídlo pro rodinu za úctyhodných 6 hodin. Ve srovnání s tím, že některé další firmy nejsou za tu dobu schopné podobný dům ani navrhnout, je to další výrazná okolnost. Italská společnost Renato Vidal spustila projekt jménem MADI, v němž figurují skládané domy dovezené rovnou z továrny.

Rekordní čas a zařízení všeho

Na celou stavbu přitom stačí jen tři páry šikovných a silných rukou s potřebným vybavením. Celková konstrukce domu je vysoce odolná a dle firmy má vydržet i zemětřesení. Tepelná izolace a hydroizolace na stěnách je prakticky samozřejmostí. Klientovi lze dům přivézt na zvolené místo a okamžitě nainstalovat. Zvolit lze však jen z určitých variant. Minimální velikost stavby je 27 metrů čtverečných, nejvyšší možná pak 84.

Spolu se samotnou stavbou zařizují pracovníci firmy také všechny vnitřní rozvody – tedy správnou funkci kuchyně, koupelny a elektroinstalaci. Každá jednotlivá stavba také disponuje solárními panely, LED osvětlením a zařízením na čištění vody. Na zadanou adresu doručí stavební firma kompletní dům do 60 dnů od vašeho objednání. Například v moskevském regionu byl dům tohoto typu kompletně sestaven během 24 hodin.

Nástroje pro tvorbu budoucnosti

Projekt MADI vytváří bezpečné a cenově dostupné bydlení, které se může měnit i přesouvat podle aktuálních potřeb zákazníka. Jedná se tedy o typ velmi oblíbeného modulárního bydlení. Zapojením solárních panelů i vybavení na ukládání nasbírané energie vyhovuje stavba nejvyšším energetickým standardům. Společnost razí heslo, že tvůrcem je samotný zákazník, kterému nabízí nástroje pro vytvoření vlastního budoucího domova.

renato vidal dily
Zdroj fotografie: S vědomím Renato Vidal

Právě cenová dostupnost, adaptabilita a možnost budoucích změn je důvodem, proč si modulární domy nacházejí další a další spokojené zákazníky. V mnoha případech takové bydlení začíná jako jednoduchý domek pro pár očekávající potomka. S postupným rozrůstáním o další děti nebo péči o stárnoucí rodiče se ovšem může zvětšovat. Z jednoduché krabice tak postupem let může vzniknout rozsáhlé rodinné sídlo.

Jaký typ bydlení plánujete?

Zdroj: HomeBuilding