Životnost tužkových baterií lze prodloužit pomocí kousku alobalu

Hodiny v kuchyni přestaly jít, ovladač od televize nefunguje, dětské autíčko už zase nejede. Ve všech případech došly baterie. Možná ale situaci zachráníte kouskem alobalu.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Jak je to možné? Vždyť jste před časem kupovali nové. Nebo už to bylo loni? Často se stává, že elektronika odmítne poslušnost právě ve chvíli, kdy se to nejméně hodí. Pak často přichází ke slovu tzv. bílá horečka, která je ovšem zcela zbytečná. Třesení se spotřebičem, údery nebo podobné kroky totiž kýžený výsledek nepřinesou. Jen hrozí, že věc ještě více poškodíte. S velkou pravděpodobností se přístroj porouchal, nebo jednoduše došly baterky.

Bateriová resuscitace

Není ale vše ztraceno, protože i ze zdánlivě mrtvých baterií se dá ještě vykřesat trocha „života“. Jak to totiž vypadá, v domácnosti narazíte na náhradní baterie většinou tehdy, když je vůbec nepotřebujete. Je to to samé jako najít v létě vosky na lyže a v prosinci ploutve se šnorchlem. Obvykle jsou potřeba mikrotužkové AAA (menší) nebo tužkové AA (klasické). Co ale podniknout, když opravdu žádná z nich není po ruce? Budete se divit, ale pomůže vám alobal.

Nefunkční ovladač od TV se dá opravit kouskem alobalu

Zábal, nikoli čepička

Pak potřebujete trochu trpělivosti a manuální zručnosti. Odřízněte kousek hliníkové fólie a složte ji do malého čtverečku. Ten se musí vejít mezi baterie. Pak dejte dva další stejné čtverečky tam, kde jsou koncovky a znaménko minus. Hliník se má dotýkat i baterie, protože jde o čistě fyzikální řešení. Alobal nám bude fungovat jako vodivý můstek, který přispěje k výkonu jen zdánlivě vybitých baterií. Půjde to i tehdy, když máte jinou baterii, než jaká je potřeba. Stejným způsobem pak připravte další fólii a dejte ji mezi baterie a kovovou pružinu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Neobvyklá využití alobalu

Jak je vidět, hliníková fólie se doma rozhodně neuplatní jen v kuchyni. Například malý kousek přidaný do prádla zabrání jeho elektrizaci. Když ho zase zmačkáte do kuličky, vyčistíte s ním i ten nejpřipečenější plech nebo rošt v troubě či grilu. V létě vám připevněný na okno odrazí sluneční paprsky a pomůže ochladit vnitřek domácnosti. Jestli vás trápí slabý signál domácího routeru, opět může pomoci alobal.

Poslouží i na zahradě

Využití najde tento nástroj i na zahradě. Nastříhejte ho na proužky a částečně vmáčkněte do zeminy. Je to velmi efektivní odpuzovač veškerých škůdců. Kousek alobalu vám také pomůže s klíčením semínek. Kousek propíchněte a lesklou stranou nahoru dejte do květináče. Semínkům tak dopřejete více tepla a vlhkosti, protože ani jedno nebude mít tendenci tolik unikat. Jestli chcete zabránit rychlému zrání banánů, zabalte stopku do kousku alobalu.

Jakými způsoby používáte doma alobal?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články