Slabý signál wifi mohou mít na svědomí předměty v okolí routeru. Není radno dávat ho do blízkosti závěsů či zrcadel

Wifi signál slábne? Není to vždy chyba poskytovatele. Zjistěte, jaké předměty a zařízení ve vaší domácnosti mohou bránit kvalitnímu šíření signálu.

i Zdroj fotografie: Kwangmo Choi / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Bez internetu bychom si dnes nedokázali svět představit. Využíváme jej denně a každá domácnost dnes má svou vlastní domácí internetovou síť. K té se často využívá wifi neboli bezdrátové internetové připojení. Každý z nás ale občas zažívá problémy se slabým signálem wifi. Někdy je to způsobeno špatným poskytovatelem internetu, ale ne vždy je to jeho vina. Existuje několik faktorů ve vaší domácnosti, které mohou oslabovat a přerušovat wifi signál. Zde je osm položek, na které byste se měli zaměřit.

Kovové předměty, pevné překážky

Prvním problémem jsou kovové předměty. Jde totiž o vodiče a absorbují elektromagnetické vlny vysílané vaším routerem. Pokud se potýkáte se slabým wifi signálem, odstraňte router z blízkosti kovových prvků. Mimo kovy brání šíření signálu také pevné překážky jako stěny, zejména z cihel, betonu, omítky, cementu nebo mramoru. Stejně tak závěsy v blízkosti routeru mohou blokovat signál wifi, což poté výrazně zpomalí váš internet. Pokud je to možné, umístěte router do otevřeného prostoru dál od zdí a jiných překážek.

Zrcadla a spotřebiče s cirkulací vody

Dále mohou být problémem zrcadla, která odráží nejen váš obraz, ale také signál z vašeho routeru. Pokud je zrcadlo umístěno blízko routeru, může to způsobit zeslabení signálu. Je-li to možné, nedávejte router ani blízko ledničky, myčky nebo pračky. Spotřebiče s cirkulací vody mohou pohlcovat část energie z bezdrátových vln, což negativně ovlivňuje kvalitu wifi signálu.

WiFi signál router iZdroj fotografie: Andrew Sorensen / Creative Commons / CC BY-NC

Vánoční světýlka a dětské chůvičky

Zářící vánoční světla vytvářejí magnetické pole, které interferuje s elektrickými vlnami routeru. Během vánoční sezóny se vyhněte umístění routeru příliš blízko vánočnímu stromku, neboť se pak koledy z YouTube budou sekat, což nikdo nechce. Další jsou dětské chůvičky. Některé z nich totiž generují rušení na frekvenci 2,4 GHz, což může ovlivnit wifi signál. Ujistěte se, že chůvičky nejsou umístěny příliš blízko routeru.

Drony a mikrovlnná trouba

Některé drony také pracují na frekvenci 2,4 GHz a mohou rušit wifi signál. V závislosti na výkonu dronu se může projevovat různá míra rušení. Ale jak často si létáte s dronem v bytě a v blízkosti routeru, že? Poslední záležitostí je mikrovlnná trouba. Ta používá podobné frekvenční spektrum jako wifi. Pokud je router umístěn blízko mikrovlnné trouby, umístěte ho výše nebo dál, aby se minimalizovala interferenční úroveň.

Abyste zlepšili své wifi připojení a zajistili si rychlý a stabilní internet v celém domě, je důležité minimalizovat přítomnost těchto faktorů, které mohou oslabovat signál. Ujistěte se, že router je na vhodném místě a vyvarujte se překážek, které mohou interferovat s wifi vlnami. Tak budete mít zaručen příjemný a bezproblémový zážitek z používání internetu ve vaší domácnosti.

Kde máte umístěný router?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články