Chátrající starý přívěs přeměnila na dvoupodlažní dům. Interiér uspořádala působivým způsobem, je funkční a útulný

Bydlet ve starém přívěsu na první pohled není vůbec lákavé. Pokud z něj však uděláte domov, může se bydlení vyrovnat zděnému domu.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Hygge House
                   

Představa žití v přívěsu je zvláštní. V případě, že však přívěs zrekonstruuje někdo, kdo má design v krvi, může se z přívěsu stát skvělé místo k žití. I v malém prostoru se dá vybudovat opravdu vše, co člověk potřebuje. Přesvědčte se sami, že interiér netradičního domu vypadá opravdu úžasně. Stěny konstrukce jsou obložené dřevěnými deskami a tím se dům spojil s okolní přírodou.

Útulné a funkční přízemí

Ve spodní části domu není moc světla. Částečně sem však proniká z prvního patra, kde je několik oken. Dole je jen malé okno, které lze navíc zatemnit. V přízemí je pochopitelně také koupelna s malou sprchovou vaničkou. Není nikterak prostorná, ale svůj účel plní. Nábytek i stěny v celém domě jsou vyrobené ze dřeva. To dělá interiér útulnější a navíc funguje jako přírodní zateplení.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hygge House

Ložnice je umístěna v prvním patře domu. Strop je tu sice nízký, ale místnost je překvapivě prostorná. Bez problému tu mohou trávit čas dva dospělí lidé, aniž by se rušili nebo si nějak překáželi. Vybavení je tu minimalistické, ale dostačující. Ostatně, v ložnici žádné zvláštní vybavení není potřeba. Dolů z patra vede kvalitní schodiště, po kterém se pohodlně chodí jak nahoru, tak dolů.

Dům na kolečkách má své výhody

Přívěs je pochopitelně na kolech, tím pádem je mobilní a lze ho snadno přepravit na jakékoliv místo. V posledních letech zažili takovéto mobilní domy velký boom a jsou čím dál více populární. K netradičnímu bydlení v domě na kolech však potřebujete nejen odhodlání, ale také rady zkušených stavitelů a schopnost stylizovat malý prostor do útulného a přitom funkčního interiéru. Navíc musíte počítat s tím, že se do domku nevejde příliš mnoho věcí.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hygge House


V mobilheimu nebo přívěsu je třeba žít minimalisticky. Majitelka tohoto skvostného domu to dokázala. Navíc je velmi působivé, že celý dům vytvořila sama za pomoci svých přátel. K vytvoření domu nepřizvala žádné odborníky nebo specialisty na bytový design. Přesto se ji podařilo vytvořit plně funkční obydlí s příjemnou atmosférou.

Zdroj: Tiny House

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články