5 nejzajímavějších opuštěných domů na světě | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 15 tajemstvími opředených domů, které majitelé raději opustili. Minulost, duchové, co bylo hlavním důvodem?

15 tajemstvími opředených domů, které majitelé raději opustili. Minulost, duchové, co bylo hlavním důvodem?

Pět nejzajímavějších domů na světě, které zůstaly opuštěné. U některých chyběly finance na rekonstrukci, k jiným se vážou tajemné a děsivé historky.

opustena villa
Zdroj fotografie: Pixabay

Všichni bychom jednou chtěli bydlet ve svém domě snů. Avšak věděli jste, že existují tisíce přesně takových domů? Jedná se o krásné, prostorné, luxusní a starobylé budovy, které byly z různých důvodů majiteli opuštěny a ponechány napospas času. Z některých se původní obyvatelé odstěhovali jen kvůli nedostatečným financím na opravu a rekonstrukci. Z jiných to bylo kvůli tajemné minulosti.

Lynnewood Hall a nutná 50miliónová rekonstrukce

Tento dům byl navržen a postaven na konci 19. století. Sloužil jako hlavní rezidence ve Filadelfii pro úspěšného Petera Whittinera. Budova má půdorys ve tvaru písmena T. Nachází se zde neuvěřitelných 110 místností včetně 55 ložnic, galerie umění, tanečního sálu s kapacitou tisíc hostů, velkého bazénu, sítě sklepů, a dokonce i vlastní elektrárny. Po úmrtí původního majitelé se obyvatelé domu neustále střídali, protože dědici předčasně zemřeli při potopení Titaniku.

opusteny dum
Zdroj fotografie: Pixabay

Sídlo v Austrálii opuštěné přes 100 let

Tento dům by byl jedním z těch nejkrásnějších, co jste kdy viděli. Ovšem jeho majitelé ho opustili již před více než 100 lety. Všechny od nastěhování odradila strašidelná historie. Říká se, že v tomto sídle okolo roku 1800 zemřela rodina s 12 členy. Záhadné však bylo, že šli zkrátka jednou spát a už se nikdo z nich nikdy nevzbudil. Příčina smrti tedy nebyla nikomu jasná a je dodnes neznámá. Ovšem podle určitých zdrojů jsou ze zdí ještě stále slyšet jejich hlasy.

Halcyon Hall Benett college, škola pouze pro dívky

Tato soukromá škola byla určena pouze pro dívky a byla dostavěna v roce 1890. Budova leží v Irvingtonu v New Yorku. Přes 100 let byla škola navštěvovaná dcerami bohatých aristokratů. V roce 1907 však přesídlila do Millbrooku do budovy, která měla původně sloužit jako hotel. Pyšnila se více než 200 místnostmi, mezi nimiž nechyběla ani kaple či venkovní divadlo. Ovšem okolo roku 1970 škola začala mít problémy s financemi, což ji dohnalo až k zavření v roce 1978. Budovu se již nikdy nepodařilo zrekonstruovat.

opusteny zamek
Zdroj fotografie: Pixabay

Carleton villa z 19. století

Byla navržena architektem Villiemem Millerem v roce 1890. Původním záměrem bylo letní sídlo pro Williama Ozmuna Wyckoffa, který rychle zbohatl po představení nového typu psacího stroje světu. Budova byla opravdu velkolepá a uvnitř bylo 11 ložnic. Perfektně se hodila pro velké množství hostů. Ovšem žena majitele zemřela pouze měsíc před nastěhováním a ani muž si stavbu dlouho neužil, první noc měl srdeční zástavu. Syn byl nucen sídlo prodat. V dnešní době je již z velké části vyrabováno.

Bývalý zámek Château Miranda

Výstavba této budovy začala již roku 1866, dokončena byla však až po 41 letech dostavěním hlavní věže. Tento neogotický zámek stával v Cellesu v Belgii. Sloužil bohaté rodině Liedekerke-De Beaufort jako letní sídlo. Žili zde až do roku 1950. Zámek byl poté zabrán Němci, dále byl zestátněn a využíván jako ozdravovna pro nemocné děti. Kvůli vysokým nákladům zámek nakonec zpustl a v roce 2014 dokonce vyhořel. Proto bylo roku 2016 rozhodnuto o jeho stržení. V říjnu 2017 byl kompletně srovnán se zemí.

Zdroj: The Genius Lemon