Když si koupil vrak letadla, schytal výsměch. On se však nenechal odradit –⁠ jeho geniální nápad nemá obdoby

Když si majitel tohoto luxusního stavení koupil staré rezavé letadlo, všichni se mu smáli. Jakmile však dokončil svou přestavbu, nikdo nemohl uvěřit svým očím.

i Zdroj fotografie: Costa Verde
i Zdroj fotografie: Costa Verde
i Zdroj fotografie: Costa Verde
i Zdroj fotografie: Costa Verde
i Zdroj fotografie: Costa Verde
i Zdroj fotografie: Costa Verde
i Zdroj fotografie: Costa Verde
i Zdroj fotografie: Costa Verde
i Zdroj fotografie: Costa Verde
i Zdroj fotografie: Costa Verde
Dalších 6 fotografií
Dalších 6 fotografií
                   

Když si tento muž zakoupil rezavé letadlo, všichni se mu smáli – kdokoliv jiný by ho totiž poslal rovnou do šrotu. To jej však neodradilo od připravených plánů, které se rozhodl uskutečnit. Netrvalo to dlouho a začal s přestavbou, kdy z polorozpadlého stroje postavil naprosto unikátní, nádherné ubytování v korunách stromů s opravdu pestrým výhledem na oceán. Jedná se o další příklad toho, že bohatá tvůrčí mysl dokáže uskutečnit navzdory všem pochybnostem opravdu velké věci. 

Jako z katastrofického filmu

Na takovémto místě by chtěl žít pravděpodobně každý. Přestavěné letadlo, které stojí na stojanu v korunách stromů a má kolem sebe malou dřevěnou chatku se schodištěm. Na první pohled to dokonce vypadá jako úvodní scéna nějakého katastrofického filmu, kdy tak velký stroj uvízl na stromě v záhadném pralese – a to doslova, protože se toto stavení nachází ve Střední Americe na Kostarice, poblíž městečka Quepos, které leží na krásném pobřeží tichého oceánu. Právě díky tomuto umístění letadlo disponuje krásnými výhledy

Starý rezavý přístroj, který nyní slouží jako luxusní hotel, byl v 70. letech minulého století třímotorovým úzkotrupým dopravním letadlem Boeing 727 létajícím na pravidelné lince. Dlouhých dvacet let jej používaly letecké společnosti American Airlines či United Airlines a postupem času si jej dokonce začalo kupovat mnoho celebrit, neboť vyžadovalo pouze krátkou dráhu ke vzletu. Jednalo se tedy o ideální letoun pro krátké osobní lety, které nestartovaly na větších letištích. 

Po přestavbě zbyla jenom kostra letadla 

Servisovaný letoun byl ovšem zakoupen novodobým majitelem jako vrak, ze kterého byly odstraněny všechny díly, které by jej zbytečně zatěžovaly. Jeho konstrukce byla poté umístěna na správně navržené podpěry v pralese, aby mohl stát rovně a být pohodlně obyvatelný. Obložení i nábytek jsou přitom vyrobeny z lehkého, ale velmi odolného teakového dřeva, které není náchylné na tropické podnebí, jež by mohlo postupem času způsobit jejich poškození nebo vznik plísní. 

iZdroj fotografie: Costa Verde

Během přestavby ponechal majitel z vraku pouze kostru celého letadla, která však dodává luxusnímu hotelu jeho atypický vzhled. Mimo to je to také krytá část budovy s postelí a veškerým potřebným nábytkem pro příjemný pobyt. Vzhledem k unikátnosti celého prostoru nebylo třeba přidávat žádné speciální designové prvky. Velmi příjemně působí také dřevěná zastřešená terasa v prostoru křídel.

Uvnitř najdete vše, co potřebujete 

Pokud byste se chtěli ubytovat v tomto nevšedním hotelu, najdete uvnitř naprosto vše, co potřebujete. Hned zprvu vás překvapí příjemné dřevěné provedení, které zvyšuje pocit pohodlí a usnadňuje oprostit se od pocitu, že se nacházíte ve starém letadle. Ložnice je poté zařízena rustikálním nábytkem, a to včetně nádherného lustru. Aby toho nebylo málo, nechybí uvnitř ani útulná koupelna, ve které se můžete osprchovat po náročném dni. 

Galerie

Dalších 6 fotografií
Dalších 6 fotografií

Jak dlouho byste na takovém místě dokázali bydlet vy?

Zdroj: Ilmessaggero
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Červená řepa podpoří zdraví srdce, jater, ledvin i střev
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
„Spletla jsem si osamělost s láskou. Zbytečně jsem se zapletla do manželství,“ říká nešťastná žena
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel