Mladý pár si postavil vlastní krásný domov | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Mladý pár dokázal, že na věku a penězích nezáleží. Jejich chytrý domek za pár korun je živý důkaz

Mladý pár dokázal, že na věku a penězích nezáleží. Jejich chytrý domek za pár korun je živý důkaz

Ne každému se podaří si za život sehnat dostatek prostředků a času na to, aby si postavil dům. Pokud ale něco chcete, vždy se toho dá dosáhnout, čehož je důkazem i tento pár.

domecek
Zdroj fotografie: Se souhlasem The Monocle

Dnešní doba je poněkud uspěchanější, než tomu bývalo a není již pravidlem, že by každý měl vlastní bydlení. Je vlastně docela těžké si v dnešní době pořídit za normální cenu byt. A o to více impozantní je, že tento mladý pár si ve svých letech mohl dovolit koupit rovnou dům. Sice není úplně největší, ale o to víc fascinující je.

Byl pro něj speciálně navržen a vyroben

Tohoto těžkého úkolu se statečně chytla společnost Wind River Tiny Homes a je třeba podotknout, že je zvládla na jedničku. Sídlu dali název Monokl a šířka domu je jen něco okolo tří metrů, aby se do něj dala umístit postel a vana. Z té vany mimochodem můžete krásně obdivovat okolní svět, jelikož je hned u ní umístěno obří okno. Celý prostor domu je laděn do teplého dřeva a protkán rustikálními prvky.

kuchyne v malem dome
Zdroj fotografie: Se souhlasem The Monocle

V kuchyni si můžete povšimnout kombinace dřeva s bílou barvou a otevřených regálů a poliček. To vše slouží k optickému zvětšení a zútulnění celého prostoru. Vše je děláno přímo na míru tak, že si zde jste schopni uvařit lahodný oběd a přitom zbytečně nezabrat moc místa. To je velká výhoda při úklidu, jelikož zde nebude tolik bince. Ve středu kuchyně poté dominuje krásný dřez, který je celý ponechán v bílé barvě.

Obydlí dominuje kuchyně, zbytek ale také stojí za to

Zbývající části tvoří již jen obývák, který je s kuchyní samozřejmě propojen a již zmiňovaná koupelna. V obýváku si můžete všimnout modrého gauče, který svému okolí dodává pestrost a na první pohled krásně vynikne. Mezi další jedinečné prvky patří vlastní měděné zábradlí či vestavěný žebřík.

zaber obyvaku v malem dome
Zdroj fotografie: Se souhlasem The Monocle

Nachází se zde i vytahovací skříň s dřevěnou vazbou. Z obýváku vede přímá cesta do koupelny, která má krom dokonalé vany také dešťovou a ruční sprchu či plovoucí umyvadlo. Tvořena je obkladem z dubů a oblázkovou podlahou. Celková cena tohoto domu se pohybuje okolo jednoho milionu a 600 000 korun, což rozhodně není špatná částka.

Koupili byste si také takový dům a nebo jste spíše na klasiku?

Zdroj: Tiny Living