Energie a odpočinek od každodenního života uprostřed přírody
adbz.cz » Architektura » Minimalistické bydlení ke krátkodobému pronájmu. Načerpáte novou energii a odpočinete si od každodenního života

Minimalistické bydlení ke krátkodobému pronájmu. Načerpáte novou energii a odpočinete si od každodenního života

Komplex představuje útočiště pro odpojení se od moderního světa. Minimalistické chatky nabízejí klid a relaxaci bez přítomnosti chytrých telefonů a internetu.

chatový komplex
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Fröhlich Gassner Architekten, fotograf Célia Uhalde

Dovolená by měla znamenat odpojení – nejen od každodenního života, ale také od chytrých telefonů. V moderní společnosti plné rušivých vlivů bylo vytvořeno místo, které nabízí klid a odpočinek – KLEINE BLEIBE. Tyto minimalistické chatky jsou navrženy s ohledem na celkovou relaxaci – bez televizí, telefonů, a dokonce i bez připojení k internetu. Vše pro ty, kdo hledají úplnou izolaci od digitálního světa. Obehnány přírodou a vytvořené s ohledem na udržitelnost; chatky nabízejí jedinečný zážitek v klidném prostředí, daleko od stresu a digitálních podnětů.

Počátek je v architektuře

Architektura tohoto místa spojuje tradici s filozofií, přičemž každá chatka a sauna mají svůj unikátní charakter, jak uvádí autoři na webu ArchDaily. Historické roubené domy respektují tradici a s kořeny pevně ukotvenými v okolní krajině se začleňují do sousedství. Celkově se KLEINE BLEIBE snaží zachovat soulad s přírodou a tradicí, díky čemuž přináší jedinečný zážitek pro ty, co hledají odpočinek ve spojení s prostředím.

Jednoduchost a udržitelnost

Filozofie KLEINE BLEIBE spočívá v odpočinkové dovolené, a to jednoduchým a udržitelným způsobem, což se odráží v nadčasovém architektonickém výrazu chatek – minimalistický design s promyšlenými detaily a vysokou kvalitou materiálů. Díky architektům odráží vnitřek těchto chatek klid a harmonii; nabízí prostor pro odpočinek tváří v tvář nádherné krajině.

kuchyně
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Fröhlich Gassner Architekten, fotograf Célia Uhalde

Spolupráce s přírodou

Ochrana životního prostředí je klíčovým prvkem celého projektu. Chatičky jsou obklopeny vzrostlými stromy. Samotné chatky jsou postaveny robustně a udržitelně s použitím křížově lepeného dřeva pro stěny, stropy a střechy. Uvnitř najdete masivní dřevěné palubky, leštěný nátěr a voděodolnou dlažbu. Venkovní prostory jsou navrženy tak, aby respektovaly přírodní prostředí. Okenní otvory propojují vnitřek s vnějškem a poskytují maximální výhled na okolní krajinu.

chaty
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Fröhlich Gassner Architekten, fotograf Célia Uhalde
Architekti:Fröhlich Gassner Architekten
Plocha:170 m²
Realizace:2022
Lokalita:Montabaur, Německo