Dům uprostřed lesa s velice krásným výhledem | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Malý, hranatý, přitom dokonalý: Majitelé postavili pohádkový domov na samotě u lesa. Známí umírají závistí

Malý, hranatý, přitom dokonalý: Majitelé postavili pohádkový domov na samotě u lesa. Známí umírají závistí

Ne každý je stavěný na to, aby žil uprostřed velkoměsta, a táhne ho to spíše někam do přírody, kde nebude na každém kroku potkávat lidi.

dum ze predu
Zdroj fotografie: Se souhlasem LabNco

Když se řekne, že se nějaký dům nachází uprostřed lesa, většina lidí si začne představovat polorozpadlou chatku, ve které se nedá normálně žít. Ale ne vždy to musí být pravda. Rodina z Kanady si od firmy LabNco nechala postavit takový dům, že i vy budete určitě zírat. A opravdu se nachází uprostřed lesa a rodina v něm žije velice spokojený život. Mají klid a nic a nikdo je neruší.

Muselo to být pořádně naplánováno

Jakmile rodina firmě sdělila své přání, bylo jim řečeno, že to sice nebude jednoduché, ale že to zvládnou. Od samého počátku se několikrát jeli na místo jen podívat, aby se zachytil jeho duch a také aby se zjistilo, co si stavaři mohou dovolit a co už ne. Na místě a v jeho blízkosti se totiž nacházely svahy, údolí, kopce a stromy – to všechno museli brát v potaz.

dlouhy dum
Zdroj fotografie: Se souhlasem LabNco

Vznikl opravdu krásný dům

Když měli všechno propočítané a rozvržené, nic jim nebránilo v tom, začít se stavbou. Měli všechno do detailu naplánované, takže nepokáceli jediný strom, a díky tomu se teď rodina může kochat krásným výhledem. Cílem celého projektu bylo ukázat blízkost a krásu lesa, což se tedy určitě povedlo. Dům byl postaven tak, že je dokonale propojený a propletený s přírodou.

garaz
Zdroj fotografie: Se souhlasem LabNco

Jednotlivé místnosti domu

Ačkoliv to na první pohled nevypadá, dům je opravdu obrovský. Když totiž k němu přijdete, vypadá to, že je to jen malý domeček, jenže je opravdu dlouhý, což hned neuvidíte. Celý dům je hodně prosklený, takže je i krásně prosvětlený. V každé místnosti jsou dřevěné podlahy a stropy a dům je laděn do černo-šedé barvy.

obyvak s kuchyni
Zdroj fotografie: Se souhlasem LabNco

Největší místností bude určitě obývák, který je zároveň spojen i s kuchyní, v níž je nejzajímavějším kusem nábytku krásný barový stůl. Jídelna je vytvořena tak, že je ve vrchním patře nad kuchyní, a vypadá to doopravdy stylově. V obývacím pokoji se nachází velký krb, díky kterému prostor působí velice útulně. A na další místnosti se podívejte do galerie.

Líbil by se vám takový dům?

Zdroj: Architizer