Nikdy neopomíjejte dezinfikování záchodové štětky – je to největší přenašeč bakterií v domácnosti. Jak na to a jak často?

Při úklidu koupelny se často zapomíná za záchodovou štětku. Ta potřebuje také pravidelnou údržbu a čištění. Poradíme vám, jak na to.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Záchodový kartáč patří k základnímu vybavení každé domácnosti. Pomocí něho odstraňujete špínu a bakterie z toalety. Napadlo vás však, že ta špína zůstává na kartáči, odkud byste ji měli též odstranit? Pokud štětku pravidelně nedesinfikujete, nečistoty z ní se časem dostanou i na ostatní povrchy a kontaminují je. Takto zanedbaný stojan se záchodovou štětkou je rezervoárem plným bakterií. Naučte se jednoduchý trik, který vám pomůže kartáč vyčistit.

Jak vyčistit záchodový kartáč

Dle majitelky úklidové firmy a expertky na úklid domácnosti, Ralitsy Prodanové, je nejlepší metodou, jak si poradit se zaneřáděným záchodovým kartáčem, použití bělidla. Naplňte libovolný kbelík vroucí vodou a přidejte několik odměrek bělidla. Při používání bělidla si nechte otevřený okno, protože může dráždit oči. Rovněž používejte gumové rukavice na ochranu pokožky rukou. Vložte kartáč do připraveného roztoku a nechte ho tam hodinu.

Po uplynutí času nechte kartáč volně uschnout a postříkejte ho desinfekčním sprejem. Pak ho ještě opláchněte horkou vodou a osušte papírovou utěrkou, tak máte polovinu práce hotovou. Proč jen polovinu? Protože čištění nepotřebuje jen záchodový kartáč, ale rovněž nádoba, ve které bývá umístěn. Tu rovněž umyjte v roztoku horké vody a bělidla a vydezinfikujte. Teď si už můžete být jistí, že vaše koupelna je opravdu čistá.

Záchodový kartáč iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak často provádět čištění

Abyste se vyhnuli přenosu bakterií na další předměty a váš záchodový kartáč zůstal hygienicky čistý a opravdu sloužil k čištění povrchu toalety, aplikujte bělidlo na záchodovou štětku alespoň jednou týdně. Co určitě nedělejte, ať už váš záchodový kartáč pravidelně desinfikujete, nebo ne, nikdy nedávejte role toaletního papíru na rukojeť záchodové štětky. Je to velmi nehygienické, můžete tím na něj zanést spoustu bakterií a zadělat si na zdravotní potíže.

Jak čistíte záchodový kartáč vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články