Zchátralý starý sklad majitelé změnili na milionový domov. Jeho interiér je úžasný a sklízí světový obdiv

Bydlet se dá i ve starém skladu, kde můžete využít otevřeného konceptu. Skvěle se do něj hodí industriální styl nebo minimalismus.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Krásný domov není o velikosti nebo o umístění, ale vytvoříte ho tak, že prostředí správně uchopíte a vybavíte je skvělými designovými kousky, vnesete do něj styl a necháte prostor dýchat. Dnes už se dá bydlení vytvořit z čehokoli, z opuštěného karavanu, z bývalé internátní školy nebo klidně i ze starého skladiště. Pokud ho správně přetvoříte, můžete získat byt, o jakém si v panelových domech můžete nechat jen zdát. Jeden takový skvěle řešený sklad se nachází i v městečku Brisbane v Austrálii. 

Sklad přetvořili v domov 

Na první pohled byste si této budovy ani nevšimli. Zvenčí vypadá velmi staře a opuštěně, vůbec nedává najevo, že se uvnitř skrývá parádní bydlení, které budou obdivovat všichni milovníci minimalismu. Budova je celá natřená na hnědo a z obou stran je obestavená dalšími domy. Působí spíše jako garáž než jako dům. To, co dříve sloužilo jako skladiště, je dnes přizpůsobeno pro život. A díky maskování jste perfektně skryti před okolím. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ray White
Obývací pokoj

Na první pohled vypadá sklad zanedbaně, má však nesmírnou hodnotu. Odborníky byl oceněn na neskutečných 23 milionů korun. Takže nejen že leží ve slunné Austrálii, ale má i nesmírnou hodnotu. Majitel nemovitosti je tedy šťastným člověkem. 

Jak sklad vypadá uvnitř 

Budova se skládá ze dvou místností. Otevřeného konceptu obývacího pokoje, kuchyně a ložnice a poté ze samostatné koupelny. Tento otevřený prostor je zařízen v industriálním stylu s glamour a retro prvky. Jsou zde přiznány stropní trámy, staré cihlové zdi a další části, které podtrhují daný styl. Takže jsou k vidění i betonové podlahy a několik úrovní výšek podlah, které jsou propojeny schodištěm.  

Obývací pokoj s kuchyní 

Obývací pokoj je vybaven koženými křesly, pianem a drobnou televizí. Není tu nic navíc. Občas na zdi visí obrázek nebo je někde pověšená květina, ale minimalismus je zde poznat, ať se podíváte kamkoli. Obývací pokoj je propojen s kuchyní, kde je velký jídelní stůl, ostrůvek a snídaňový bar. Tento prostor je jako dělaný na pořádání honosných večírků s mnoha hosty. Ke stolu si pohodlně sedne několik lidí a v otevřené místnosti se dá i tancovat. 

Ložnice a koupelna  

Ložnice je velmi stroze zařízená. Uprostřed je umístěna velká postel pro dva, oděvy jsou pak uloženy v komodě a na věšáku na zdi. Stěny jsou zde částečně odkryté a ukazují nádherné cihlové zdivo. Jsou zde použity jemné světlé barvy jako bílá a světle hnědá. Pokud byste vzhlédli ke stropu, objevíte zdobený závěsný lustr, který vypadá jako ze zámku, a o kousek vedle pak visí zářivka. V podobném duchu je zařízen celý interiér. Slučují se zde prvky, které se běžně nekombinují.  

Za to koupelna hraje barvami, protože je sytě rudá, a tím vnáší do interiéru hravost. Červené dlaždice jsou použité jako obklad na stěně i ve formě dlažby. Sprcha je otevřená, bez závěsů a skel. Dále se zde nachází skutečně impozantní velké zrcadlo a umyvadlo s toaletní skříňkou. Někomu by se mohlo zdát, že koupelna ke zbytku domu nepatří, ale pravda je taková, že to byl záměr.  

Jak to vypadá kolem domu 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ray White
Terasa

Přední vchod už byl popsán výše. Ještě je třeba zmínit, že před vchodem jsou k dispozici dvě parkovací místa, což zvyšuje atraktivita objektu. Někdy je na ulicích těžké zaparkovat, takže vlastní stání je příjemným bonusem bydlení. K domu je připojena i menší terasa, ze které se vstupuje do kuchyně. Na terase si můžete dát oběd či kávu nebo zde večer můžete popíjet sklenku vína s partnerem.

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články