Jedenáctiletá dívka si koupila obytný přívěs z kapesného | adbz.cz

11letá holčička si za ušetřených 8 000 Kč koupila starý karavan a udělala z něj nádherný zahradní domek

V jedenácti letech děti šetří na herní konzole a jiné hračky. Lauren si za své kapesné koupila obytný přívěs a s pomocí rodičů z něj udělala mobilní domek.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Lauren Nelson
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Lauren Nelson
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Lauren Nelson
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Lauren Nelson
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Lauren Nelson
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Některé děti si své kapesné šetří na vysněnou herní konzoli nebo různé hračky. Lucie Nelson si z našetřeného kapesného koupila starý obytný vůz a vytvořila si z něj krásné bydlení. Dívka se k rekonstrukci obytného přívěsu inspirovala v časopise, kde inzerovali velký domeček pro panenky. Starý přívěs stál v přepočtu asi osm tisíc korun a Lucie do něj vložila veškeré své našetřené kapesné. 
Netradiční přání mladé slečny

Na nápad koupit si vlastní karavan přivedl malou Lucii její otec, když za ním přišla s časopisem, kde inzerovali domeček pro panenky za osm tisíc korun. V legraci jí řekl, že za takové peníze by si mohla pořídit domeček i sama pro sebe a Lucie se nápadu hned chytila. Netrvalo dlouho a otec sehnal od souseda starý karavan, který byl za stejnou cenu jako domeček pro panenky, a Lucie se pustila do rekonstrukce. 

Když karavan zaparkovali na dvorku, začala Lucie s velkým úklidem a přípravou na rekonstrukci. Výstavba je pro malou holku samozřejmě složitý proces, se kterým ji pomáhal otec. Náklady na vybavení stály dalších osm tisíc korun a Lucie vše postupně kupovala s podporou rodičů. Inspiraci čerpala z časopisů o bydlení a sociálních sítí, kde si nakonec vybrala kombinaci bílé, černé a barevných mandal. 

Mobilní domek připravený na bydlení

Navzdory tomu, že autorkou tohoto mobilního domku je jedenáctiletá dívka, je plně vybavený a připravený k bydlení. Největší je obývací prostor se stolem a dvěma gauči a čtyřlůžková ložnice, kde jsou postele nad sebou. Kromě lůžek se v ložnici nachází také vysoká skříň na ukládání věcí. V domku je rovněž malá koupelna, která při kempování zcela stačí všem čtyřem obyvatelům. 

Tento mobilní domek má i vlastní kuchyni s odvětráváním a plynovým sporákem. Přívěs není určen k trvalému bydlení, nemá tedy žádnou filtraci vody ani solární panely. Přívěs je vždy nutné zaparkovat u přívodu elektřiny a pitné vody. Zatím ale stojí pouze na dvorku, protože Lucie je ještě příliš mladá na dobrodružství v karavanu. Během pandemie si ale splnila sen a až přijde čas, bude připravena začít s nezávislým životem na kolech.

Za co jste utratili v poslední době své úspory vy?

Zdroj: Treehugger

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Není droždí jako droždí. Obchody nabízejí 2 druhy, jen to obohacené obsahuje přidané vitamíny
DámskýDeník.cz
Když rozvedený muž zjistil, že jeho bývalá žena a dítě nemají co jíst, ihned běžel nakoupit. Na exmanželku čekala doma plná lednice
Události247.cz
Vláda na kompenzační bonus vynaložila 740 milionů korun. Ekonom se vyjádřil k výši částky
VědaŽivě.cz
Proč zvířata hibernují? Některá prospí celou zimu, jiná své tělo „vypnou“ jen na pár hodin