Trik hotelových uklízeček: Polštář bude jako nový díky domácímu roztoku
adbz.cz » Hobby » Trik hotelových uklízeček: Polštáře budou jako nové, zažraná žlutá špína, pot ani bakterie se v nich neudrží

Trik hotelových uklízeček: Polštáře budou jako nové, zažraná žlutá špína, pot ani bakterie se v nich neudrží

K tomu, aby se vám nadále spalo jako na obláčku, je potřeba čas od času vyprat mimo povlečení i samotný polštář. Tyto tři triky vám tuto práci zaručeně usnadní.

zluty polstar postel
Zdroj fotografie: iStock

S každou výměnou ložního prádla byste měli vyprat i polštáře a přikrývky. Stejně jako všechno v domě, i bytové textilie jsou vystaveny prachu a dalším nečistotám, které se usazují do hloubky. Vzniká tím dokonalé prostředí pro množení roztočů, virů i bakterií. Jakmile se na vašich polštářích začnou objevovat žluté skvrny a nepříjemný zápach, je nejvyšší čas hodit je do pračky. Tímto způsobem polštář nejenom snadno a správně vyperete, ale bude dokonale bílý a nadýchaný jako nový. Váš spánek pak bude mnohem kvalitnější a příjemnější. 

Vyperte polštář s jedlou sodou a octem

Prvním trikem, který můžete při praní polštáře vyzkoušet, je použití jedlé sody a octa. Smícháním těchto dvou látek získáte přírodní změkčovač a bělidlo v jednom. Navíc mají obě tyto složky antibakteriální účinky a snadno z polštářů odstraňují nečistoty i skvrny od potu. Jediné, co pro takové praní budete potřebovat, je půl šálku jedlé sody a půl šálku octa. Polštáře pak jednoduše vložte do pračky, zalijte trochou vody a přidejte jedlou sodu a ocet. Následně je běžným způsobem vyperte a nechte uschnout na slunci. 

penovy polstar zenska ruka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Praní pomocí teplé vody a citronové šťávy

Citronová šťáva je jedním z nejúčinnějších bělicích a dezinfekčních přípravků, které máte doma. Díky ní budou vaše polštáře opět jako nové. Potřebovat k tomuto praní budete pouze vymačkanou šťávu z 6 citronů a 2,5 l vody. Vodu nejdříve přiveďte k varu a následně přilejte citronovou šťávu. Polštář do vody namočte a v případě potřeby přilejte tolik vody, aby byl zcela ponořený. Nechte takto polštář 2 hodiny ponořený a následně jej normálně vyperte. 

Použijte peroxid vodíku a citron

Ještě účinnější a silnější bělidlo získáte tím, že smícháte citronovou šťávu s peroxidem vodíku. Tato směs dokáže odstranit i odolné skvrny od potu a slin. Potřebovat budete půl šálku citronové šťávy, šálek peroxidu vodíku a teplou vodu podle potřeby. Vše v kyblíku nebo lavoru smíchejte a na hodinu do směsi polštář ponořte. Poté vyperte a nechte pořádně vysušit na slunci.