I kusový koberec dokáže zastat práci designového prvku

Sníte o tom, že si vyzdobíte svou domácnost a kolem sebe budete mít vkusné doplňky?

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Nebo žijete v nekonečném dojmu, že vám doma něco chybí? Pak jistě neprohloupíte, když si pořídíte vkusný kusový koberec. Ty právě patří mezi nejlepší designové prvky, které dokáží efektivně doladit vzhled vaší domácnosti!

Nezapomeňte vybrat správnou míru

Kusové koberce disponují samo sebou vícero rozměry a při koupi si musíme dobře rozmyslet, který koupíme. Velikost koberce volíme i podle druhu nábytku, u kterého ho budeme chtít rozprostřít. A s rozměry se nesou i tvary a barvy. Přeci jen nechceme bydlet v cirkuse, ale v poklidném a hřejivém domově. Kusové koberce kvůli tomu vybírejte tak, aby zapadly do místnosti nerušili celkový dojem. Nic hlavně nekupujte na sílu. Raději chvíli vyčkejte a déle vybírejte. Přeci jen koberec nekupujete na určitou dobu.

Další využití pro kusové koberce

Můžeme s jistotou říci, že kusové koberce zcela jistě rozzáří každou vaši místnost. Nejvíce je najdete právě v obývacích pokojích, kde zároveň najdete sedačky, různé židle nebo křesla. Nezapomeňme ani na ložnici. Zde je najdeme u postele, což zamezí nechtěnému stoupnutí na studenou podlahu po studené noci. Už jen přítomnost koberce dodá dojem teplejšího prostředí. A když už mluvíme o teplu, tak se musíme přesunout do dětského pokoje. Díky více velikostem a různým vzorům, můžete vybrat dokonalý kousek pro své děti — nejenže zahřeje, ale děti si i pohrají.

Pravé zútulnění vašeho interiéru

Jak už jejich název vypovídá, nepokryjí celou plochu vašeho domova, ale pouze určitý kus podlahy. Díky tomu si jej můžete nainstalovat do určitých zón bytu, kde vám vytvoří útulný prostor, kde se s návštěvou povedou různé rozhovory. Kromě vzhledu vám vylepší v bytě i akustiku a útlum místností. Taky je můžete vždy využít na zakrytí různých nedostatků a nehod na podlaze. Pokud se bojíte, že péče o ně bude nějak složitá, pak nemusíte mít strach. Vysavač a občasné vyklepávání postačí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články