Útulná roubenka o 27 metrech čtverečních skýtá útočiště nejenom na víkend. Šikovným manželům závidí celá vesnice

Taková útulná dřevěná chatička je perfektní jak letní tak zimní útočiště. Ideální pro víkend strávený na venkově a v přírodě. Inspirujte se obrázky interiéru a exteriéru této roubenky.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Woodlife
                   

Představa, že bydlíte na 27 metrech čtverečních, není zrovna moc příjemná. Zdá se to téměř nemožné takto malý prostor vybavit tak, aby nic nescházelo a přitom šlo mezi nábytkem ještě procházet. Možná vás překvapí, že tato útulná chatička není o nic větší. Tento srub vypadá nádherně jak na fotkách tak v reálu. Podělíme se s vámi o minimalismus, s jakých byla roubenka zařízená.

Materiálem v hlavní roli je dřevo

Tato nádherná chatička je půvabná nejen zvenku, ale také zevnitř. Krásně zapadá do okolní přírody díky množství dřeva, které bylo nejpoužívanějším materiálem. Exteriér budovy je udělán v klasičtějším a tradičnějším stylu. Žádné přílišné zdobení či novodobé betonové stěny. Také interiér je hezky a funkčně zařízen. Vybavení krásně ladí se zbytkem celé chaty.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Woodlife

Manželé odvedli na této budově velký kus kvalitní práce. A i přes malý prostor, který chatička může poskytnout, působí vnitřek vkusně, nepřeplácaně a minimalisticky. Třešničkou na dortu je to, že při vstupu hned na prahu ucítíte opojnou vůni všudypřítomného dřeva. To dodává na atmosféře a útulném dojmu, který na vás vyzařuje chatička jak venku tak i i uvnitř.

Roubenka na to, jak vypadá zvenku malinká, už tak neprostorná uvnitř není. Díky dvěma patrům poskytuje dost místa pro všechny důležité místnosti. Dole je umístěna kuchyň spojená s jídelnou a obývákem, vedle je koupelna se záchodem. Nábytek je všechen dřevěný, aby působil co nejpřírodněji a nebili se tu žádné další materiály. Kuchyňka je zařízena skromně, ale zato perfektně funkčně.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Woodlife

Je vybavena varnou deskou, mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí i ledničkou. Dekorace a různé další prvky jsou laděny do červené barvy. Vedle je dále pohovka s televizí a jídelní stůl. Dřevo dodává místnostem šmrnc a působí útulně. Na horním patře je pak útulná ložnička vedle s koupelnou a záchodem. Ta je opět málo prostorná a bylo v ní potřeba dost šetřit místem.

Horní patro s balkonem a výhledem

Kvůli šetření prostoru byl do koupelny v poschodí místo vany vybrán sprchový kout. Hned vedle něj je záchod a na druhé straně umyvadlo. Nechybí dále ani již zmíněná ložnice, která je posledním pokojem celé chaty. Přes ní můžete přejít přímo na balkón s oslnivým výhledem. Vybavení ložnice bylo vybráno s rozvážností a díky sjednocenému materiálu jde všechno hezky spolu dohromady.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Woodlife

Jak je vidět, tak i malý prostor s pouhými 27 metry čtverečními lze kvalitně, funkčně a hezky zařídit. Pár volných míst dokonce zůstalo avšak byly zaplněny skříněmi nebo pohovkami. Majitelé si hodně oblíbili na své chatě hlavně božský balkón. A při nočním osvětlení je to teprve něco. To potom vypadá roubenka jako z pohádky, jakoby nespala ani v noci. Pokud přemýšlíte nad zařízením takové chaty, pak tady neváhejte nabrat nápady.

Zdroj: Wood Life

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články