Domečky pod hlínou nemají internet ani elektřinu. Přesto se sem hrnou davy lidí, nabízí totiž nezapomenutelný zážitek

Ne každý chce luxusní hotel se špičkovým vybavením. Pokud patříte mezi dobrodruhy, dáte přednost zážitkovému hotelu uprostřed lesa a bez stovek lidí kolem.

i Zdroj fotografie: S vědomím Kolarbyn Eco-Lodge
i Zdroj fotografie: S vědomím Kolarbyn Eco-Lodge
i Zdroj fotografie: S vědomím Kolarbyn Eco-Lodge
i Zdroj fotografie: S vědomím Kolarbyn Eco-Lodge
i Zdroj fotografie: S vědomím Kolarbyn Eco-Lodge
i Zdroj fotografie: S vědomím Kolarbyn Eco-Lodge
i Zdroj fotografie: S vědomím Kolarbyn Eco-Lodge
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Právě proto se stále více lidí vydává na originální místa, která nabízí především možnost úniku od zajetých konvencí a ruchu velkoměsta. S přebýváním v divočině nebo na jiných extrémních místech se pak už docela počítá. Přesně takovým případem je nádherný hotel Kolarbyn Eco-Lodge. Nenachází se v turistických zónách s dostupností všeho, ale na kraji lesa. A nenajdete tu ani plazmovou televizi, ani elektřinu, ani plný minibar.

Na kraji lesa, s houbami a jezerem

Najdete však nádhernou okolní krajinu a také skutečnost, že jste naprosto mimo civilizaci. Je to zkrátka báječné místo, kde vás obklopí čistá přírodní magie a doslova vás donutí ze sebe vypustit všechen stres a shon. Kolarbyn se nachází ve Švédsku a nenajdete tu ani elektřinu, ani internet. Tento hotel je určen hlavně pro lidi, kteří chtějí být sami sebou, a to právě bez telefonů nebo počítačů. Žádná automatizace, všechno je tu na vás.

iZdroj fotografie: S vědomím Kolarbyn Eco-Lodge

V krásném lesíku se nachází celkem 12 chat a je tu neustále rušno. Stále více lidí totiž touží strávit čas v naprostém tichu, kdy je bude obklopovat jen příroda. Hotel je cca 2 hodiny jízdy od Stockholmu a rekreanti plně využívají přírodní zdroje. Koupou se tu v jezeře, jídlo si vaří na ohni, rybaří a sbírají houby nebo lesní plody. Večer se jich pak hlouček sejde u ohně, kde zpívají písničky nebo si navzájem vypráví historky ze svých životů.

České ubytování ve stromových hotelech

Tento trend se ujímá i v tuzemských regionech, kde došlo také k renesanci oblíbených stromových domů z dětství mnoha z nás. A nejen to, můžete se tu ubytovat jak na stromech, tak například i s včelami na slámě. Výjimkou pak není ani možnost lodního kontejneru nebo vagonu. Podobně začaly nabízet možnost ubytování kláštery, pivovary nebo staré mlýny. Jestli vás tedy klasické apartmány už nudí, možností je široké spektrum.

iZdroj fotografie: S vědomím Kolarbyn Eco-Lodge

Spát téměř v oblacích se dá například na Ještědu, protože na vrcholu ve výšce 1 012 metrů nad mořem se kolem vás budou honit jen oblaka. Když se nakonec roztrhají, zažijete podobný výhled jako z kabiny letadla. Za jasného počasí máte pak hvězdy téměř na dosah. Oblíbenou možností je také středověký styl ubytování. Hotel Dětenice v Českém ráji se proslavil restaurací, kde se k vám chovají velmi hrubě a při hledání toalety vás pošlou ven na slámu.

Noc v kráse staletí a dotek apiterapie

Zdejší noc se pro vás stane naprosto nezapomenutelnou. Stiskem kované kliky se dostanete do světnice, která voní levandulí a dalšími bylinkami. Toaleta sice vyhlíží jako latrína, je tu však i sprchový kout s konví a teplou vodou. Kamenné koryto na umytí vás možná zaskočí, vše je však čisté a krásně provoněné. Minulost tu dýchá opravdu z každého kusu nábytku, takže proč si neprožít noc či dvě jako středověcí cestovatelé.

Apiterapie je léčba neduhů včelími produkty. Používáme ji i tehdy, když si dáváme med do čaje. Další podobou je apidomek, což je domek sloužící k pobytu včelařů. Jde o speciální dřevěnou včelnici, po jejíchž delších stranách jsou instalována včelstva. Samotné lože je dřevěný rošt, pod jeho zasíťovanými otvory se přímo prohánějí roje. Jste tedy jen pár centimetrů od tohoto hmyzu, který je zcela nezbytný pro naše vlastní přežití.

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie

Která ze zmíněných destinací vás láká?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články