Mladý pár si na Floridě udělal krásný domov ze skládky | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Mladý pár nechtěl hypotéku, teď má svůj vlastní malý ostrov. Ze skládky vybudovali krásné místo překypující přepychem. Závidí jim kdejaký milionář

Mladý pár nechtěl hypotéku, teď má svůj vlastní malý ostrov. Ze skládky vybudovali krásné místo překypující přepychem. Závidí jim kdejaký milionář

Po třech letech šetření dokázal mladý pár koupit dva domy a ostrov. Nestálo je to mnoho a nyní mají v plánu jeden z domů pronajímat.

privatni ostrov
Zdroj fotografie: Se souhlasem Tiffany

Slyšeli jste už o domech, které jsou na kolečkách a jsou snem všech svobodně smýšlejících duší? Představa, že v nich žijí jen umělci, dobrodruzi a cestovatelé ale není tak úplně správná. Najdou se i celé rodiny s dětmi, které se do skromného domečku pohodlně naskládají. Není to jen tak ledajaký dům, ale jedná se o domeček v rozmezí od 20 do 50 m², zvaný ,,tiny house”. 

Tiny house obsahuje veškerý luxus 

Partneři Sam a Tim žijí v jednom takovém domě, který si sami vybudovali. Jelikož svůj domov milují, rozhodli se ho i pojmenovat. Jejich Tiffany obsahuje veškerý luxus, jako splachovací záchod, wifi, tekoucí vodu, projektor a plátno, klimatizaci, kombinovanou pračku se sušičkou a elektřinu. Domek využívá každý centimetr a bývá zvykem ho uspořádávat spíše do výšky a vybavovat skládacím nábytkem.

Hlavní výhodou takového domku je jeho mobilita. Kdykoli jen chcete, přemístíte se téměř kamkoli na světě. Můžete ho postavit téměř kdekoli, ale je zapotřebí si nejprve zjistit pravidla ohledně stavebního povolení, která se u konkrétního typu mobilního domu v dané zemi mohou lišit. Stavba domku jako taková bývá poměrně rychlá a pokud jste šikovní, zvládnete si ho postavit i sami. 

Místo pozemku mají vlastní ostrov

Když původní majitel prodával ostrov Shellmate, využíval ho jako skládku odpadu. Tim se Samem se dlouho rozhodovat nemuseli. Ostrov o rozloze 1/4 akru se už prodával se spojovacím mostem k obytné čtvrti. Byla na něm už i stodola a patřil k němu člun. Vlastními silami ostrov dokonale vyklidili a nyní už dodělávají druhý domek. Ten by chtěli pronajímat lidem přes Airbnb, aby zakusili kouzlo bydlení v tiny house domě. 

Není to samozřejmě bydlení pro každého a má to své mouchy. Když jste všichni doma a venku prší, je možné, že se s partnerem míjíte desetkrát za hodinu. Co teprve pak, když máte děti. Nespornou výhodou ale bývá kromě svobody a blízkosti s přírodou také finanční svoboda. Na tak malý dům nebývají náklady tak vysoké a ve většině případů se obejdete bez hypotéky. 

Zdroj: Tinyhouse