Dětské muzeum v Manhattan dostane nový domov v kostele

Dětské muzeum, které sídlí na Manhattanu oznámilo, že renovuje opuštěný kostel u Central parku v New Yorku. Bude tam tak nová budova muzea, kterou navrhla architektonická firma EXCollaborative společně s design studiem Local Projects.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Umožní tak dětskému muzeu uspokojit zvýšenou poptávku po svém programu a představuje první expanzi za více než 40 let.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Muzeum v kostele? Proč ne

Cílem projektu je zapojit mladší občany

Nový projekt na adrese 361 Central Park West obnoví pozemní kostel, který byl původně navržený Carrèrem a Hastingsem. Dětské muzeum se bude rozšiřovat poprvé za 40 let své existence, nová budova umožní muzeu uspokojit rostoucí poptávku veřejnosti po programech. Svůj stávající programový prostor tak ztrojnásobí a bude ho věnovat výstavám a programům.

Společně s Americkým přírodovědným muzeem a Newyorskou historickou společnostií doufá nové muzeum v to, že se ukotví mezi nejmladšími obyvateli a rozšíří svoje poselství na manhattanské West Side. Hlavní partnerka společnosti FXCollaborative, která vede design projektu, uvedla, že tuto adresu vždy milovala a vracela se k ní při svých toulkách městem. Ráda tak podpoří laskavé a příjemné vnitřní prostory právě jejich inovací v konstrukci.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Dojde k propojení dvou unikátních světů

Designéři chtějí zachovat integritu, plánování ještě pár měsíců potrvá

Firma se snaží zachovat architektonickou integritu a holistický charakter této struktury, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Chtějí přeměnit budovu, která kdysi určovala trendy, na živé centrum pro komunitu, kde se budou scházet lidé stejného vyznání, budou si povídat o společných zájmech a muzeum podpoří nejen finančně. Dětské muzeum začalo ve spolupráci s FXCollaborative na renovaci a revitalizaci této staré budovy a získala i jednomyslné schválení od Komise pro ochranu památek v červnu tohoto roku. Další aktualizace nejen harmonogramu projektu, ale také návrhových plánů budou provedený až následující rok 2021.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Ve 24 letech se provdala za muže, který je o 13 let starší než její dědeček. Jsou šťastní a připravení založit rodinu
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat