Přišli o práci, a tak se chtěli přestěhovat do minidomku. Nakonec se z něj stal zdroj obživy –⁠ o přenocování v něm je enormní zájem

Co se zdálo být jako poslední záchrana, jim ve skutečnosti změnilo život. Původním záměrem bylo žít v minimalistickém domku, ale osud tomu chtěl jinak.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bydlení v malých domcích se v dnešní době těší stále větší oblibě. Výhodou jsou nejen nízké pořizovací náklady, ale také mnohem nižší finanční vytížení do budoucna. Vytápění i spotřeba elektrické energie je na malém prostoru výrazně nižší. Vzhledem k menší nádrži se lidé naučí šetrně využívat i teplou vodu a celkově tak mohou ušetřit spoustu peněz. Vlastní bydlení lze mít tímto způsobem za zlomek ceny obvyklého rodinného domu.

Podlomené zdraví a rostoucí ceny

Několik let se živil jako řidič kamionu a bavilo ho cestovat po světě. Ze zdravotních důvodů byl však nucen z práce odejít do předčasného důchodu. Se svou manželkou tak začali vymýšlet, jak z nelehké situace ven, aniž by přišli o střechu nad hlavou. Jelikož byl zvyklý na dobrodružný život v kabině, nabízelo se jako vhodné řešení pořídit si mini domek.

Obří kuchyni a dokonalý výhled z ložnice manželům zajistil jeden kontejner. Pestré barvy a skandinávský styl vytváří oázu klidu

Původní plán byl vyměnit domov

Manželé si koupili starý přepravní kontejner, který přebudovali na malý mobilní domek na kolech. Jejich záměrem bylo přestěhovat se do tohoto místa a svůj velký dům pronajímat. Snížily by se tak jejich finanční nároky na bydlení, a ještě by získali další příjem z pronájmu nemovitosti. Obojí by jim v předčasném důchodě výrazně pomohlo a usnadnilo život.

Nakonec je čekal pravý opak

Jakmile měli malý domek hotový, mnoho lidí projevilo zájem právě o jeho pronájem. Namísto stěhování tak začali pronajímat tuto malou stavbu. Zůstali ve vlastním bydlení a konečně mají dostatek peněz i času, aby si mohli užívat společně strávené chvíle doma. Většina hostů přiznává, že je láká představa bydlení v tak malém domku, toto ubytování tak považují za zkoušku, jestli by se jim vůbec takový životní styl líbil.

Plně vybavený jednopodlažní dům

Přepravní kontejner o nadstandardní velikosti 10,7 m na 2,5 m v sobě ukrývá veškeré potřebné zařízení a vybavení. Jeho vnitřní uspořádání je přizpůsobeno i lidem se sníženou mobilitou. Kuchyň se nachází naproti vchodovým dveřím a je vybavena plynovými hořáky, troubou, lednicí a spoustou úložného prostoru. Vedle vchodu se nachází jídelní stůl, nad kterým jsou instalována dvojitá okna. Po jejich otevření dochází k dokonalému propojení vnitřního a venkovního prostoru.

Malý domek pronajímají hostům

Do malé, ale útulné koupelny se pohodlně vešel standardní sprchový kout, toaleta, umyvadlo i pračka. Dominantou je zdobené vitrážové okno s barevným sklem, které do místnosti přivádí dostatek světla a zároveň poskytuje potřebné soukromí. V prostorném obývacím pokoji je pohodlná sedačka a velká obrazovka. Na něj navazuje ložnice s manželskou postelí a šatní skříní. Malý domek tak poskytuje veškeré potřebné zázemí.

Jak se tento nápad s malým domkem zamlouvá vám?

Zdroj: LivingBig
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články