Manželé si sami postavili na zahradě altán | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Vykopali 9 děr a za pár dní jim na zahradě stál altán, který jim závidí všichni sousedé

Vykopali 9 děr a za pár dní jim na zahradě stál altán, který jim závidí všichni sousedé

Jednoho dne se manželé společně rozhodli, že by na jejich zahradě vypadal moc hezky nějaký velký altán. Chvíli to trvalo, ale opravdu se jim to podařilo.

devet sloupu altan
Zdroj fotografie: S vědomím uživatele Ytgardoloki

Člověk, který má dům se zahradou, má především teď v létě opravdovou výhodu. A na zahradě je většinou i pěkný bazén a někdy i altánek. Jeden manželský pár si právě takový altánek velmi přál, ale měl strach z toho, že to bude velmi finančně nákladné. A tak ženu nakonec napadlo, že by takový altánek mohli postavit sami, svýma rukama. Pustili se do toho a výsledek je naprosto skvělý.

Čekal je složitý úkol

Nejprve si manželé udělali předběžný plán v programu na počítači, aby věděli, jak vlastně jejich altán bude vypadat. Poté nakoupili potřebný materiál a nic nebránilo tomu, aby začali stavět. Jako základ dali do země 9 sloupů. Nejprve pomocí dřevěných desek začali dávat dohromady střechu, protože to se zdálo jako ta nejnáročnější část. Desky muž spojil dohromady pomocí 150 hřebíků, aby konstrukce byla opravdu pevná.

Je jasné, že to pro ně bylo mnohem složitější, než pro nějaké profesionály. Zejména z toho důvodu, že neměli potřebné vybavení, jako jsou například pevné žebříky. Z toho důvodu to bylo mnohdy i nebezpečné. Některé dřevěné desky nebyly zrovna hezké, tak je museli dost upravit, aby altánek ve výsledku vypadal tak, jak si představovali. Nakonec se ale naštěstí vše podařilo tak, jak mělo.

Vše dopadlo nejlépe, jak mohlo

Jenže potom přišel podzim a logicky nemohli na altánku pracovat přes zimu, takže až do jara stavba stála netknutá. Na jaře se ale opět začalo pracovat, sestavili podlahu, kterou prvně chtěli dělat z tvrdého dřeva, jenže to bylo velmi drahé. Vzali tedy nakonec něco levnějšího, ale ve výsledku to není vůbec poznat. Teď už byly na řadě jen takové dřevěné žaluzie, které vypadají velmi pěkně.

hotovy altan na zahrade
Zdroj fotografie: S vědomím uživatele Ytgardoloki

Teď už zbývalo celý altánek potřít nějakou pěknou barvou. Barvu nanášeli stříkací pistolí, začali zvenku, a tento proces byl velmi zdlouhavý. Pistole totiž nespolupracovala tak, jak si mysleli, takže nadšení mnohokrát vystřídal vztek. Na konci dne ale vše bylo hotové a tento manželský pár na sebe mohl být opravdu pyšný. V budoucnu do altánku chtějí ještě zavést elektřinu a další detaily. Budou mít opravdu pěknou zahradu. Podívejte se na tento krásný altán.

Jak se vám tento altán líbí?

Zdroj: HomeBuilding