Všichni, kdo jste si koupili tenhle čaj – v žádném případě ho nepijte. Našly se v něm látky, které tam nemají co dělat
Přinesli jste si domů tento zelený čaj? Pak ho určitě nepijte a ve svém vlastním zájmu ho vyhoďte. SZPI v něm našla zdraví škodlivé látky.
Obsah
Pijete rádi zelený čaj? Je pravdou, že má na naše tělo pozitivní vliv. Nicméně pokud jste si z obchodu přinesli tento čaj, raději ho rovnou vyhoďte. Obsahuje totiž koktejl celkem šesti pesticidů.
V zeleném čaji byl překročen limit reziduí pesticidů
O zeleném čaji se často mluví jako o malém přírodním zázraku. V čem se liší od ostatních čajů? Vždyť stejně jako jiné druhy roste na plantážích čajovníků. Rozdíl spočívá v tom, že lístky zeleného čaje jsou okamžitě vystaveny velmi vysoké teplotě, čímž se předejde jejich oxidaci.
Možná i vy si dokážete na zeleném čaji pochutnat a pijete jej pravidelně. Pokud jste si ale domů koupili čaj Tan Cuong Hoang Binh, měli byste ho vyhodit. Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v něm byl překročen maximální limit reziduí pesticidů.
Co jsou rezidua pesticidů?
Při pěstování rostlin se běžně používají pesticidy sloužící pro jejich ochranu. Použití pesticidů ale může vést k výskytu reziduí účinných látek. Podle SZÚ (Státního zdravotního ústavu) mohou rezidua pesticidů v potravinách vyvolat jak akutní, tak chronická zdravotní rizika.
Ve výše zmíněném čaji SZPI odhalila překročení maximálního množství reziduí pesticidů, na problém upozornil web Potraviny na pranýři. Dinotefuran byl překročen čtyřnásobně, tolfenpyrad stosedmdesátinásobně a diafenthiuron čtyřistaosmdesátinásobně.
Proč pít zelený čaj pravidelně?
Patříte k lidem, kteří pijí zelený čaj pravidelně? Tak to je dobře! Nebo se řadíte k těm, kteří kolem něj jen prochází, ale ještě mu nedali šanci? Pokud ano, je to škoda. Zelený čaj má našemu tělu hodně co nabídnout.
Pozitivně působí na naše kosti, pomáhá totiž bojovat proti jejich řídnutí, vysvětluje web Kafe. Má pozitivní vliv také na určité typy rakoviny, obsahuje různé antioxidanty prokazatelně snižující riziko onemocnění rakovinou prsu, plic, kůže a tlustého střeva.
Věděli jste mimo jiné také o tom, že pravidelné pití zeleného čaje chrání naše srdce? Jeho pravidelná konzumace tak může snížit riziko vzniku mrtvice nebo úmrtí na srdeční infarkt. A jako třešničku na dortu zmíníme, že zelený čaj pomáhá v boji proti zubnímu kazu.