Čajové sáčky vám pomohou zbavit se problémů v lednici
adbz.cz » Hobby » Dala čajový sáček na talířek a umístila ho do lednice: Obyčejný pytlík je obrovským pomocníkem při řešení všech problémů v lednici

Dala čajový sáček na talířek a umístila ho do lednice: Obyčejný pytlík je obrovským pomocníkem při řešení všech problémů v lednici

Z čajových sáčků si můžeme připravit lahodný nápoj a z jeho popíjení si udělat příjemný rituál. Sáčky z čaje ale taky můžeme využít k vyčištění lednice.

cajovy sacek lednice
Zdroj fotografie: Creative Commons

Možná máte rádi hrnek teplého čaje k snídani, nebo si jej rádi vychutnáte, jakmile dorazíte z práce domů, a nebo večer, když už jsou všechny povinnosti hotové, vy se konečně zastavíte a můžete si vychutnávat tu chvilku klidu. Pokud jste si ale pořídili čaj, který vás chutí příliš neoslovil, můžete jej využít při úklidu domácnosti. Budete překvapeni, jak vám pomůže s mnoha problémy uvnitř lednice. Vyzkoušejte tuto vychytávku ještě dnes.

Proč dávat čajové sáčky do lednice

Jakmile otevřete dveře ledničky, může vás obklopit lahodná vůně skladovaných potravin nebo vás do nosu jako facka uhodí směsice různých zápachů. Zvlášť citlivější nosy i žaludky ocení, pokud se budou moci tomuto smradu vyhnout. Právě s tímto problémem vám můžou pomoci obyčejné čajové sáčky, které do lednice umístíte. 

cajove sacky jako pohlcovace pachu
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vyberte si libovolnou polici uvnitř ledničky a sáčky na ni položte. Hned druhý den zjistíte, že po nepříjemném zápachu nejsou ani stopy. Takto můžete sáčky nechat v lednici po dobu jednoho až dvou týdnů, a pak sáčky vyměňte za nové. Použít můžete libovolný druh čaje, i když nejlépe fungují čaje s ovocnou příchutí. 

Kolik čajových sáčků budete potřebovat

Abyste účinně odstranili zápach z ledničky, bude vám stačit pouze jeden až dva čajové sáčky. Pouze v případě, že byste ani po dvou dnech necítili rozdíl, můžete sáčků přidat více. Funkčnost těchto sáčků závisí na množství potravin i velikosti lednice. Sáčky můžete umístit vedle sebe nebo na každou polici zvlášť. Nezapomeňte je však pravidelně měnit. Po určité době nejen že přestanou fungovat, ale mohly by ve vlhkém prostředí lednice chytit plíseň.