Položte na skříňku noviny a vyčkejte. Tento trik je geniální svou jednoduchostí

Při úklidu domácnosti existuje mnoho míst, které lidé neradi uklízí. Pokud je toto i váš případ, možná byste měli vyzkoušet tyto jednoduché triky.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Úklid by měl probíhat pravidelně v každé domácnosti. Pokud tomu tak není, je to většinou poznat hned na první pohled. Málokdo má uklízení doslova rád. Proto lidé mnoho míst doma raději vynechávají, jen aby se nemuseli rozčilovat nad tím, jak je složité a nepříjemné dané místo čistit. Místo toho je však mnohem jednodušší vymyslet metody, díky kterým půjde úklid jednodušeji.

Úklid nemusí být složitý

V dnešní době existuje mnoho moderních přístrojů, které za vás uklidí. Ať už se jedná o robotický vysavač, nebo o robota na mytí oken. Stále však existuje hodně triků, díky kterým se můžete vrhnout na úklid prostorů, s nimiž si robotičtí pomocníci neporadí. Jedním z takových míst jsou například police a skříňky na zdi, na nichž se velice často usazuje prach. Ve většině domácností se tento prach utírá jednou či dvakrát do roka, ale přitom můžete vyzkoušet trik, se kterým si usnadníte práci.

Dejte noviny na skříňky

Pokud máte i u vás doma nějaké vysoké skříňky nebo skříně, které sice jsou hodně vysoké, ale přesto nedosahují až ke stropu, bude se na nich usazovat hodně prachu. Protože se většina lidí na tato místa nedostane jednoduše, utírá taková místa jen párkrát do roka. Jestliže se to týká i vás, můžete vyzkoušet tento jednoduchý trik, který vám s utíráním prachu na podobných místech velmi pomůže.

Nejprve musíte u vás doma najít noviny, které po rozprostření zaujmou větší množství plochy. Hned poté si utřete na skříních / skříňkách prach a položte na ně noviny. Díky tomuto triku budete mít úklid těchto míst mnohem jednodušší, protože veškerý prach se usadí na noviny. Ty následně pouze vezmete a vyhodíte. Tento trik můžete znovu opakovat a nevyjde vás ani draze.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dokonale vyčištěná dvířka od trouby

Tento trik pro úklid používejte pouze pro vnější stranu skleněných dvířek od trouby, ne pro vnitřní. Pokud vám doma přebývá pěna na holení, nebo jste si právě koupili novou, můžete s ní krásně vyleštit dvířka od trouby. Trochu pěny na holení si naneste na hadřík z mikrovlákna, a poté pěnu rozetřete na dvířka. Uvidíte, že po malé chvilce budou dvířka krásně čistá, a dokonce i vyleštěná.

Organizéry pro jednodušší úklid

Až budete příště uklízet nádobí do skříněk nebo malovátka do šuplíků / poliček, vzpomeňte si na to, jak jednodušší a uspořádanější domácnost byste měli, kdybyste začali používat různé organizéry. Ty byly vytvořené přesně proto, aby si lidé mohli dávat věci na své místo a nemuseli neustále uklízet ve svých úložných prostorech. Organizéry vám také pomohou při utírání prachu, protože nemusíte vyndávat každou věc jednotlivě, ale rovnou vyndáte několik kusů organizérů, utřete prach a vrátíte je zpět na své místo.

Zdroj: MamaMila

Jaké triky při úklidu využíváte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články