Rozmrazovač oken může poškodit plastové a lakované části vozu. Volte raději staré dobré škrábání
I když je používání speciálních přípravků lákavé, ne vždy jimi dosáhnete požadovaného výsledku. S rozmrazovačem oken ve skutečnosti můžete nadělat více škody.
Zimní měsíce jsou pro mnoho řidičů opravdovou zkouškou otužilosti, trpělivosti a také zdatnosti vypořádat se i s nepříznivými povětrnostními podmínkami. Přestože dnes existuje velké množství produktů, které vám s odmrazováním auta mohou pomoci, jejich pravidelné používání byste si měli raději rozmyslet. I podle webu PortálŘidiče byste od rozmrazovačů skel neměli očekávat žádné velké zázraky.
Nebezpečí rozmrazovače
Ruční škrábání skel je nejen zdlouhavé, ale fyzicky i poměrně náročné. Zvlášť pokud jste menšího vzrůstu a do některých míst sotva dosáhnete. Odmrazovač se pak může zdát jako lákavá možnost. Ve skutečnosti však jeho pravidelným používáním riskujete závažné poškození některých částí vozu. Nezřídka se pak řidiči potýkají s poničeným lakem nebo plastovými díly.
Za tento problém může nejčastěji složení těchto přípravků. K jejich výrobě se totiž zpravidla používá alkohol a čpavek, které mohou mít na dané materiály velmi nepříznivý vliv. Poškodit mohou nejen bezbarvou ochrannou vrstvu laku, ale dokonce i samotný nátěr. Možná jste si sami všimli nevzhledných skvrn nebo malých teček, které nejdou umýt. Velkou hrozbu představují i pro samotné těsnění kolem skel.
Jak auto jednoduše odmrazit
Stará dobrá klasika vám sice zabere více času, ale ve skutečnosti pomůže ušetřit hromadu peněz. Nejlepší pomůckou vám bude obyčejná plastová škrabka se smetákem, jak jsme psali už dříve na adbz. Pokud navíc bude její tyč vysouvací, snadno s ní dosáhnete i do vzdálenějších míst, aniž byste se museli natahovat přes zamrzlé auto, s čímž já často bojuji. Podle portálu Garáž se také vyplatí nastartovat motor a zapnout klimatizaci, aby se interiér vozu rychleji zahřál.
Předejděte zamlžování oken
Nezřídka se stane, že vlivem vysoké vlhkosti začne z vnitřní strany oken kondenzovat pára. Abyste i během jízdy měli dobrý přehled o provozu a stavu vozovky, ošetřete jednotlivá skla obyčejnou zubní pastou, jak jsme doporučovali už dříve na adbz, nebo vsaďte na pěnu na holení, kterou používá i náš čtenář Josef Z. z Písku: „Jednou za čas vyleštím okna v autě z vnitřní strany pěnou na holení. Pak se nezamlžují. Tento trik funguje opravdu dokonale.“