Chytrá náhrada za senzory aneb Jak si nenabourat auto: Tenisový míček na provázku

Tenisový míček nejde s autem úplně dohromady, pokud tedy nehledáte levnou hračku pro děti. Jak se ale ukazuje, tahle malá koule dokáže řidiči pomoct víc, než se zdá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Parkování v garáži je kolikrát problémem. Hlavně když jste začínající řidič nebo jste si ještě nezvykli na nový vůz a jeho rozměry. Případně máte novou garáž a máte stejný problém. Pokud je motorista v garáži poprvé, rozhodně uvítá asistenta. Přes veškeré elektronické pomůcky se ovšem jako vynikající metoda ukázal i prostý patent. Ten zahrnuje právě primitivní sportovní pomůcku, tedy tenisový míček. Konkrétně na provázku. Jak na to?

Tajemství míčku a provázku

Někdy se mohou prostředky na auto hodit v domácnosti, jindy se zase běžné věci dají využít při řízení či parkování. Třeba jako tenisový míček. Jeho použití totiž výrazně snižuje riziko poškození vozu nečekaným nárazem. Asi každý řidič má na začátku kariéry za volantem potíže se správným odhadem rozměrů vozidla. Tedy v případě, že nestojí zrovna venku a nesleduje celé auto. Pak pomůže tenisový míček, který zavěsíte do garáže.

iZdroj fotografie: Pixabay

Konkrétně je upevněn tak, že když vjedete vozem co nejvíc dovnitř, sotva se dotkne čelního skla. Pro řidiče je to velmi srozumitelný signál, že už dál jet nemůže, místo toho má šlápnout na brzdu. Jednoduchý patent se tak už kolikrát stal skutečným zachráncem situace a prevencí karambolů. Podobně se dají použít i další jednoduché triky. Například plakáty pověšené na určitém místě, případně obrázky nebo konkrétní značky. Jakmile je vidíte vedle sebe, zastavíte.

Dvě funkce v jednom

Všechny prvky tohoto druhu plní tedy kromě výzdoby i funkci referenčního bodu. Nemusí se přitom jednat jen o samotné parkování, ale například i nastavení kvůli opravám a dalším činnostem. Ať už je rozestavíte jakkoli, podstatné je, aby vám pomáhaly udržovat vůz nepoškozený. Řidiči v garáži většinou couvají, což je naprosto pochopitelné. Jaký ale platí konkrétní postup, aby to bylo co nejjednodušší?

Rada za milion: Udržte v autě chladno i v teplotách přes 30 °C – bez toho, abyste museli zapnout klimatizaci

Couvání do garáže

  • Sklopte pravé nebo levé vnější zrcátko.
  • Upravte ho tak, abyste v něm jasně viděli zadní kolo vozu.
  • Ještě než se rozjedete, otočte volantem v požadovaném směru až nadoraz.
  • Potřebujete mít jistotu, že při svém couvání nebudou vaší vinou vznikat překážky pro další účastníky provozu.
  • Zařaďte zpátečku a plynule se rozjeďte v požadovaném směru.
  • Couvání v garáži umí být komplikované, hlavně pro začínající řidiče. Záchranou může být obyčejný tenisový míček.

Kde a proč se vám couvalo nejhůře?

Zdroj: NewsGlavred
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články