Čerstvost chleba lze prodloužit snadným způsobem, ale jen málokdo o něm ví. Nenechte nic náhodě a začněte šetřit. Tento trik opravdu funguje a nebudete k němu potřebovat žádná kouzla. Přestanete plýtvat potravinou, která je v jídelníčku nepostradatelná. Díky tomu nebudete kupovat chleba každý den a ušetříte nemalé peníze. Věřte, že vše je jednodušší, než se zdá. Následující metodu praktikovaly už naše babičky.
Chléb obvykle rychle ztvrdne
Chléb je nedílnou složkou jídelníčku mladších i starších generací. Čerstvému chlebu nikdo neodolá. Nejlepší je namazaný máslem, s vařeným vejcem nebo ředkvičkou. Je velká škoda nevychutnat si tuto pochoutku každý den. Bohužel chléb je náchylný k plesnivění a tvrdnutí. Nehledě na to, že není v lidských silách kupovat ho denně. Buď nemáte po ruce obchod, či nedisponujete dostatkem času.
Pečivo je podstatnou složkou jídelníčku, ale má jednu velkou nevýhodu. Již další den ztvrdne a nikdo ho nechce konzumovat. Pokud ho nechcete upotřebit na strouhanku nebo na opečené kousky do polévky, musíte ho vyhodit. Naštěstí existuje fígl, díky němuž prodloužíte čerstvost pečiva až o 3 týdny. Pěstujete-li doma celer, jste vítězové. Postačí, když dáte do sáčku s chlebem kousek celeru. Uvolní se vlhkost, pečivo nebude suché a neobjeví se plíseň.
Zamrazení chleba v mrazáku je ideálním způsobem, jak prodloužit jeho trvanlivost. Vyndáte si pak jen tolik, kolik ho opravdu spotřebujete.…
více
Podobnou službu udělají jablka a brambory
Ne ve všech domácnostech je celer v oblibě, ale to nevadí. Určitě se u vás doma najdou jablka nebo brambory. Mají totiž totožné účinky jako celer. Do sáčku s chlebem umístěte kousek jablka či brambory. Nebojte se, že by došlo k znehodnocení chleba. Ba naopak budete výsledkem překvapeni. Mějte na paměti, že plýtvání potravinami je neekonomické. Jestliže vám zbude větší množství chleba, tak ho jednoduše zamrazte. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.