S tímto návodem můžete žehličku na prádlo zahodit | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak správně sušit a věšet prádlo ve dvou krocích tak, že už nikdy nebudete muset žehlit. Je to snažší, než si myslíte

Jak správně sušit a věšet prádlo ve dvou krocích tak, že už nikdy nebudete muset žehlit. Je to snažší, než si myslíte

Pokud jste ta vyvolená osoba, která za obstarává praní, tak jistě víte, jak je žehlení otravné. S tímto návodem už jej nebudete muset provozovat.

susak pradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Doba je uspěchaná a pokud by chtěl člověk stihnout vše do detailu dokonale, tak by den musel být dvojnásobně delší. Jenomže délka se nemění a je tedy na každém všechny denní starosti nějak zvládnout. Pokud chcete ušetřit půl hodiny času zbytečného žehlení, můžete toho dosáhnout okamžitě, stačí si jen správně usušit prádlo.

Krok první: Sušení na čerstvém vzduchu

Sušení na slunci a čerstvém vzduchu s sebou přináší mnoho výhod. Sluneční svit vám pomůže svým teplem pozabíjet všechny bakterie a díky mírnému větříku dosáhnete svěží vůně. Jakmile tedy doperete, nejprve otřete šňůru na prádlo, aby na ní nezůstaly žádné nečistoty. Poté je důležité každý kus prádla jednotlivě protřepat. Pokud byste to neudělali a zavěsili jej hned, vnější vrstva by uschnula, zatímco v té vnitřní by se začala tvořit plíseň, jelikož by se k sobě slepila.

suseni obleceni na snure
Zdroj fotografie: Freepik

Po vytřepání obraťte naruby, aby vám díky slunci nevybledly barvy. Pro zesvětlení bílé ovšem kusy oblečení neobracejte. Následně vše vytvarujte tak, jak si kousky přejete nosit a jen za lem je vzhůru nohama připevněte ke šňůře. Ujistěte se, že nikde nejsou zkřivené čáry, ty by tam po uschnutí zůstaly. Oblečení sesbírejte dřív, než se začne stmívat, pak by mohlo vlivem chladu opět navlhnout.

Krok druhý: Zavěste ho rovnou do skříně

Jakmile vaše oblečení uschne, tak jej sesbírejte a okamžitě pověste do skříně. Vaším cílem je jej dostat do skříně dříve, než se na něm stihnou tvořit vrásky a zakřivení. Svetry skládejte na polici místo toho, abyste je věšeli. Při zavěšování halenek či pracovních košil používejte polstrovaná či dřevěná ramínka, nikdy ne drátěná.

ruzne druhy obleceni ve skrini
Zdroj fotografie: Freepik

Jsou příliš tuhá a způsobila by pokrčení látky. Límce všech košil otočte tak, jak mají být, jinak už se vám to nepovede a budete v nich vypadat zajímavě. Také je dobré zapnout první dva vrchní knoflíky. Pokud je to možné, umístěte ramínka pár centimetrů od sebe, aby mohlo oblečení dýchat.

Několik tipů, jak upravit již pokrčené oblečení

Během sprchy vezměte dané triko či košili a zavěste je na sprchovou tyč či na koupelnové topení na ručníky, pokud jej vlastníte. Můžete také zkusit pokrčenou oblast navlhčit a buď ji dvě minuty fénovat, nebo ji nechat třicet minut opět uschnout, ale tentokrát narovnanou. Pokud vlastníte sušičku, tak daný oděv jen navlhčete a na patnáct minut do ní umístěte.

z varici konvice jde para
Zdroj fotografie: Unsplash

Další cestou je oblečení položit na rovný stůl a na něj umístit vlhký ručník. Jakmile na ručník zatlačíte, vyhladíte poškozenou část. Posledním způsobem je použití varné konvice, kdy skrčenou část necháte vyrovnat pomocí její páry, jakmile začne vřít. Jako bonus budete mít čaj či kávu.

Zdroj: Canstarblue