Zaručený způsob pěstitelů, jak mít na parapetu výstavní květiny. Stačí pokojovky hnojit pomocí šťávy z Aloe vera - adbz.cz

Zaručený způsob pěstitelů, jak mít na parapetu výstavní květiny. Stačí pokojovky hnojit pomocí šťávy z Aloe vera

Aloe vera je známo svými léčivými účinky. Využívá se proto v kosmetice, dá se pít a nyní s ním můžete hnojit i vaše rostliny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokojové rostliny jsou ozdobou každé místnosti. Je možné je považovat za formu dekorace. Mohou být ozdobné listem nebo květem. Existují druhy nízké, vysoké i plazivé, ze který si vybere každý. V obchodě nebo na internetu jsou jich stovky. Stačí si zvolit takovou, která nebude pro vás svou péčí zbytečnou zátěží. Kdo se o kytky moc starat nechce, ten ať si vybere nějaký sukulent. Kdo se těší nad každým lístečkem a zahradničení ho baví, ten si může troufnout i na fíkus. Správná péče, do které patří i hnojení, je důležitá. Bez toho vám rostliny uhynou. 
Péče o pokojové rostliny 

Každý asi ví, že je nutné květinám dodávat vláhu. Existuje hned několik způsobů zalévání. Můžete zalévat tak, že kořeny rostlin celé ponoříte po dobu několika minut do vody. Tím jim zajistíte dostatečnou vláhu, půda hodně provlhne a rostlina se skutečně napije. Někdo však raději zalévá po staru. Tedy že kytku ovlažuje přímo na hlínu, nebo do spodní misky nalije určité množství vody. Na zeminu lijte vodu až ve chvíli, kdy je na článek palce suchá. Je tedy třeba to zkoušet. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Míra zálivky se mění jednak s roční dobou a podmínkami, ve kterých rostliny žijí, ale i každý druh rostliny má svou vlastní potřebu. Fialku budete vždy zalévat méně než třeba aloe. Dalším bodem správné péče je pak hnojení. V půdě jsou živiny obsažené pouze na začátku vsazení. Poté si je pokojová rostlina vytáhne a spotřebuje. Nezbyde vám nic jiného než přihnojovat.  

Jaké hnojivo použít 

Můžete zajít do obchodu a zakoupit klasické hnojivo v krabici nebo láhvi. Můžete si však vyrobit i domácí, které vás nebude nic stát a je mnohonásobně účinnější.  Jediné, co budete potřebovat, je léčivá rostlina Aloe vera. Ti šťastní a chytřejší si ji pěstují doma, ti zkušení si ji dokážou obstarat u sousedů a ti co, takové štěstí nemají, ji tedy musí koupit. Bude ale stačit jen pár listů. Záleží na velikosti. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Vnitřek listu vyškrábněte lžičkou a dužinu spolu s vodou rozmixujte co nejvíce do hladka. Výsledkem je šťáva obohacená o živiny. Aloe je bohaté i na vitamíny. Šťávou rostliny můžete buď zalévat nebo rosit. Stačí ji zředit a naplnit do ostřikovače a rostliny jednoduše dle potřeby postříkat. Postačí však jednou měsíčně a úspěch se dostaví. 

Zdroj: Homestead

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
2 hřebíčky denně nakopnou imunitní systém a zlepší trávení. Ihned je přidejte do stravy, ochrání před nachlazením i chřipkou
DámskýDeník.cz
Sklady před vánočními svátky
Události247.cz
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě.cz
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář