Bydlení se dá sehnat za hubičku, o této možnosti ale skoro nikdo neví. Měsíčně přitom vyjde na 1 500 Kč

Ačkoli jsou ceny pronájmu v Česku čím dál tím víc na vzestupu, stále můžete najít výhodné možnosti bydlení. I v Praze se dá žít měsíčně za 1 500 Kč.

i Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz
                   

Pokud se vás zdražování cen pronájmů bytů dotklo natolik, že se zvažujete přestěhovat, pak se vyplatí provést pořádný průzkum trhu. Ačkoli by se totiž mohlo zdát, že například takový menší byt s koupelnou a několika dalšími místnostmi může vyjít na obrovskou sumu, v některých částech města za něj zaplatíte pouze 1 500 Kč měsíčně. 

Buďte trpěliví a budete bydlet za hubičku

Zdražování cen nemovitostí a jejich pronájmu představuje problém pro mnoho lidí. Někteří proto již začali hledat vhodné možnosti, jak žít co nejlevněji, aby mohli ušetřit, což sice může být náročné, ale rozhodně ne nemožné – a to dle serveru ČT24 zejména pokud máte přátele, kteří jsou na tom podobně. Totiž i v Praze se nachází příjemné domy k pronájmu, kde můžete žít ve velmi příjemném zázemí za pár tisíc korun měsíčně. 

K hledání můžete využít web Sreality, protože právě tam se nachází ty nejzajímavější nabídky a nikdo vás tam nebude moci okrást o peníze. A pokud vám nedělá problém žít trošku dál od centra, pak můžete například zvolit možnost atypického domku na adrese K Vilkám, Praha 10 – Dubeč. Majitel požaduje za měsíc 7 000 Kč, ovšem zázemí bez problému ubytuje tři lidi. Stačí se tedy domluvit s přáteli a můžete bydlet již za necelé 2 500 Kč měsíčně právě tam.

Spokojení přátelé a pes iZdroj fotografie: Depositphotos

„Vyplatí se zejména hledat a být trpělivý. Já sám jsem se na nabídky díval od ledna a až koncem března jsem konečně našel to, co jsem potřeboval. Krásný byt pro tři lidi s koupelnou, kuchyní a dokonce i malou terasou. To vše mě stojí měsíčně pouze 1 500 Kč a se svými spolubydlícími máme velmi dobré vztahy. Taky už se nějakou dobu známe,“ prozradil redakci webu adbz Michal Černý z Jablonce nad Nisou. 

Kolik stojí měsíční nájem vás?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články