Všechny orchideje pokvetou jako divé. Pro funkční hnojivo smíchejte 3 přísady z lékárničky, které máte nejspíš doma
Orchideje jsou krásné květiny, ne každý je ale zvládne vypěstovat až ke kvetení. Tento jednoduchý domácí přípravek by měl pomoci se všemi druhy orchidejí.
Orchideje jsou velmi oblíbenými květinami v domácnosti i na zahradě, především díky svým pestrobarevným květům. Tento přípravek donutí vykvést všechny druhy orchidejí a vyrobíte jej za pár minut. Stačí několik přísad z domácí lékárničky. Pokud tedy vaše orchideje nechtějí kvést, vyzkoušejte následující přípravek, který byl měl přinutit ke květu všechny druhy této květiny a rozzářit tak váš pokoj či zahradu.
Tři přísady pro funkční hnojivo
Přípravu hnojiva na kvetení orchidejí je velice jednoduchá a nestojí tolik peněz, jako hnojiva ze zahrádkářských obchodů. Ty většinou fungují jen málo, protože se snaží být univerzální a obsáhnout co nejvíce květin. Na přípravu tohoto hnojiva budete potřebovat jen tři základní suroviny, které byste měli mít v kůlně, garáži nebo domácí lékárničce. V případě potřeby stojí jen několik málo stovek v každé lékárně.
Pro přípravu hnojiva na orchideje budete tedy potřebovat kyselinu jantarovou, přibližně 2 gramy. Dále pak kyselinu boritou, zde bude stačit jen malá špetka, přibližně 0,25 gramu a také kyselinu askorbovou. Kyselina askorbová je obyčejný vitamín C a bude stačit jedna tableta. Jako náhražku určitě nepoužívejte šumivé tablety s vitamínem C. Všechny přísady rozpusťte v jednom litru vody a dbejte na to, aby se vše řádně rozpustilo. Ve vodě nesmí zůstat krystalky.
Dobré hnojivo je jen půl úspěchu
Hnojení pak může probíhat dvěma způsoby. Nejlepší je připravený roztok přelít do rozprašovače a použít přímo na listy. Druhým způsobem je ponoření celé rostliny do roztoku přibližně na půl hodiny. Tento způsob je ale velmi nepraktický a daleko lepší je hnojivo na listy rozprášit. Pokud budete používat takto připravený roztok, stačí pak jen dodržet několik pravidel ohledně správného substrátu. Důležitá tedy je i péče o kořeny.
Kořeny orchidejí musejí mít přístup ke světlu a je proto nutné rostlinu zasadit do průhledného květináče a postavit na slunné místo. Důležitý je i vhodný výběr substrátu, který nebude kořeny dusit. I ten si ale můžete namíchat sami doma za použití rašeliníku nasekaného na malé kousky a kůry z jedle, dubu nebo borovice. I ta musí být nasekaná na malé kousky. Obojí smíchejte ve stejném poměru, čímž vytvoříte ideální zeminu pro pěstování orchidejí.
Jaké další domácí přípravky na květ znáte?