Starou rodinnou farmu přeměnili na luxusní pronájem | adbz.cz
adbz.cz » Rekonstrukce » Idylickou rodinnou farmu přeměnili na luxusní víkendový ráj na zemi. Rekonstrukce stála necelých čtyři sta tisíc korun

Idylickou rodinnou farmu přeměnili na luxusní víkendový ráj na zemi. Rekonstrukce stála necelých čtyři sta tisíc korun

Když mladá maminka řešila návrat do práce po skončení rodičovské dovolené, dostala milionový nápad. Nyní se může starat o rodinu a zároveň být svým vlastním pánem.

pohled na dum
Zdroj fotografie: Se souhlasem Dony Naus

Jednou za čas každý z nás pociťuje touhu změnit zažitý stereotyp a zrelaxovat si mysl. Ideální místo, kde tak můžete učinit, na vás čeká na jedné farmě na Novém Zélandu. Mladá maminka Dona si v koutku své farmy zřídila luxusní malý domek, který pronajímá prostřednictvím Airbnb. Snažila se, aby objekt jejím hostům poskytoval soukromí a možnost splynout s malebnou přírodou. Pro Donu pronájem znamená možnost, jak být s rodinou a zároveň pracovat.

Místo vás vybídne k relaxaci

Kousek od města New Plymomuth, které je lokalizováno na západním pobřeží Severního ostrova Nového Zélandu, leží rodinná farma, v jejímž rohu se ukrývá malý poklad. Mladá maminka zde zřídila luxusní ubytování, které vás přenese do snového světa. Místo je situováno kousek od řeky s výhledem na pole a louky a pyšní se absolutním klidem.

dona naus
Zdroj fotografie: Se souhlasem Dony Naus
Dona Naus vytvořila v rohu farmy svých rodičů idylické místo pro odpočinek

Při vytváření ubytování měla Dona na mysli především současnou uspěchanou dobu, která je nabitá stresem a vyčerpáním. Snažila se vytvořit místo, které na své návštěvníky dýchne zenovým klidem a donutí je odložit mobilní telefony a odpojit se od sociálních sítí. Celý dojem se snažila umocnit luxusním vybavením, které citlivě začlenila do kontextu okolní přírody.

venkovni vana
Zdroj fotografie: Se souhlasem Dony Naus
Venkovní vana je zachráněná z jedné zrušené místní farmy

Za luxus na farmě si připlatíte

Ubytování sestává z několika částí – kruhového pětimetrového stanu s ložnicí, buňky, kde je situována kuchyně s koupelnou, a z venkovních prostor, které slouží k relaxaci. Cena za jednu noc se pohybuje v přepočtu okolo 5 000 Kč. Od února 2020, kdy Dana s pronájmem začala, ubytovala již na sedm desítek spokojených hostů.

oddelena kuchyn
Zdroj fotografie: Se souhlasem Dony Naus
Kuchyň i toaleta mají samostatné vchody a jejich vybavení jen podtrhuje atmosféru farmy

Samotná ložnice je vybavená velkou manželskou postelí, menším stolkem s židlemi a krbovými kamny, které je možné rozpálit za chladných nocí. Rustikální atmosféra je podtržena luxusními doplňky, které Dona často získala při rozprodeji vybavení zrušených farem. Z farmy, která se rušila, je zachráněná i venkovní vana, která je, stejně jako celý objekt, napojená na teplou vodu.

luxusni loznice
Zdroj fotografie: Se souhlasem Dony Naus
Ložnici dominuje manželská postel. Prostor dokreslují citlivě zvolené dekorace a doplňky

Koupelna i kuchyně mají každá samostatný vstup zvenčí a v obou místnostech dominují dekor dřeva a měděné prvky. Vybavení objektu je jednoduché a funkční, bez zbytečností a pozlátka. Donu vyšlo vytvoření netradičního ubytování v přepočtu asi na 383 000 Kč, přičemž všechnu práci zastal její manžel. Ten vyrobil i neotřelé venkovní posezení ze staré lodi.

Zdroj: Living Big In a Tiny House