Vykládání myčky je nuda, s touto fintou to ale zvládnete už za 2 minuty
adbz.cz » Hobby » Myčka bude vyložená za pouhé 2 minuty: Zlatá taktika udělá z nudné činnosti zábavnou aktivitu

Myčka bude vyložená za pouhé 2 minuty: Zlatá taktika udělá z nudné činnosti zábavnou aktivitu

Spoustu činností v domácnosti lidé nedělají proto, že by je bavily, ale prostě jde o nezbytnou nutnost. Není proto od věci, když se je pokoušíte zdokonalit a zrychlit.

vykladani mycky trik
Zdroj fotografie: Kamerdolt / Creative Commons / CC BY-SA

Myčky patří k nejvyužívanějším a nejoblíbenějším spotřebičům v domácnosti. Bez nich si možná už ani nedokážete představit, jak by se dal pořádek v kuchyni udržet. Nikde se neválí talíře od snídaně ani špinavé skleničky a hrnky. Prostě se naskládají do myčky, a když je plná, stačí jen zmáčknout tlačítko s vybraným programem a myčka všechno obstará za vás. Vykládání čistého nádobí ale opravdu není velká zábava.

Je víc způsobů, jak myčku vyprázdnit

Je to ale tak jednoduchá činnost, že ji bez obav můžete svěřit třeba dětem. Mimochodem jako výchovný prvek je právě tato povinnost spolu s vysypáváním koše jednou z nejčastějších. Možná vám bude drásat nervy, když u vytahování nádobí z myčky budete dítě pozorovat, protože to nedělá podle vašich představ. Ale smiřte se s tím, jediný správný způsob vykládání myčky v podstatě neexistuje. Existují ale metody, které činnost zrychlí.

Pokud máte rádi řád, můžete na to jít sofistikovaným způsobem. Vyndávat nádobí třeba odshora dolů nebo naopak, případně nejdřív vyndat malé, a nakonec větší nádobí. Způsobů je celá řada. Najde se ale dost lidí, a je možné, že to bude naprostá většina, kteří nádobí prostě jen nedbale vyndávají, jak jim přijde pod ruku. Důležité je ale jedno. Jakmile cyklus mytí dojede, skleničky a talíře musí zářit čistotou. Podívejte se na tři užitečné tipy pro vykládání myčky.

1) Odspodu

Jistě se vám nejednou stalo, že jste začali vyndávat skleničky z horní přihrádky a voda, která v nich zůstala, se vylila na nádobí dole. To je mrzuté, protože ukládat ho chcete suché. Abyste tomu předešli, je lepší začít s vyndáváním nádobí ze spodní části, pak z vrchní a skončit u přihrádky s příbory, kterou jste vyndali jako první.

mycka nadobi utridene
Zdroj fotografie: Depositphotos

2) Prakticky

Spousta lidí už plní myčku s tím záměrem, že pak stejné kusy nádobí bude vyndávat hromadně. Je proto dobré dávat vedle sebe talíře nebo sklenice z jedné skříňky. Když pak myčku vykládáte, můžete jich vzít několik najednou a rychle je uložit.

3) Menší věci do sáčku

Kolikrát jste už lovili v kolejnicích po stranách nebo na dně myčky menší věci, jež proud vody strhnul z přihrádky, kde jste je uložili. Dobrým pomocníkem pro mytí víček, plastových krabiček a dalších menších věcí, je sáček. Podobně jako při praní prádla do něj menší věci vložíte a myčka je umyje. A vy je najdete tam, kam jste je uložili.