Mladý pár nedosáhl na hypotéku, a tak se rozhodl přeměnit starou zatuchlou garáž na dům snů. Teď si žijí jako v pohádce za pár korun

Stačí jedna nevyužitá garáž, dobrý nápad a odhodlání a vaši přátelé si mohou dopřát pár nocí v místě, kde se budou cítit jako na chatě u jezera.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson
                   

Ginny a John Stimpsonovi se rozhodli pro renovaci domu a myšlenka, kam uloží přijíždějící návštěvy, jim vnukla nápad pro samostatný objekt, kde by jejich známí a přátelé měli dostatečné soukromí i komfort. Ginny si místo ihned zamilovala. Jako by žili na jezeře, i když jsou přibližně 45 minut jízdy lodí od oceánu. Sama plánovala a dohlížela na celkovou rekonstrukci domu a požadovala zachovat objekt bez přistavění dalších pokojů. Výsledný domek pro hosty působí jako milá chata u vody.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson

Když se sny stávají skutečností

Stavba se páru líbila hned od začátku a zapůsobila na ně svou velikostí. Prvním z úkolů bylo, aby nevypadala jako garáž a působila hned prvním dojmem jako milý domov. Ginny proto vyměnila původní dveře za pár francouzských dveří, které stavbě dokonale padly. Dekorativní konzoly zakončené dřevěným panelem a kovovou střešní krytinou přitahují po právu všechny pohledy. Dvojice lamp lemující dveře dodává vstupu výrazný efekt.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson

Malá, přesto plně funkční kuchyně

Ginny si stála od začátku za názorem, že chce penzion, ne pouze pokoj pro hosty. A proto byla také neoblomná a prosadila malou a zcela funkční kuchyni. Prostor ve tvaru L poskytuje využití lednice i myčky na nádobí a je zakončen sporákem. Pracovní deska je vyrobena z levnější překližky pokryté několika vrstvami laku s vysokým leskem.  

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson

Útulná ložnice

Každý pokoj pro hosty potřebuje tak dobrou matraci, jakou byste dopřáli i sami sobě. Ginny ladila ložnici do bohémské směsi bílého ložního prádla s příjemně působícími modrými prvky. Jednoduché dřevěné noční stolky, na kterých jsou usazeny působivé lampy, dokreslují celkový vzhled pokoje.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson

Důležité detaily

V místnosti jsou napevno usazené schody, které působí efektivně a poskytují snadný přístup k podkroví. Pro další uplatnění Ginny využila dveře z hlavního domu, které byly příliš velké. Prošly renovací a jsou nejen ozdobou místnosti, ale především vstupem do perfektně řešené šatny. Ginny se stará o to, aby byl domek vždy zásobený kvalitním jídlem, ovocem v lednici, pivem nebo vodou.

Zdroj: Southern Living

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články