Jak zlikvidovat nepříjemný zápach bot jednou a provždy
adbz.cz » Hobby » Likvidace nepříjemného zápachu a odéru z bot jednou provždy. Stačí kousek obyčejného mýdla

Likvidace nepříjemného zápachu a odéru z bot jednou provždy. Stačí kousek obyčejného mýdla

Hodně lidí mohou trápit potící se nohy, které v botách zanechávají nechtěný zápach. Existuje ale několik způsobů, jak se této nepříjemnosti zabit jednou a provždy.

zapachajici boty
Zdroj fotografie: iStock

Spoustu lidí mohou trápit potící se nohy, které v botách zanechávají zápach, který je nepříjemný jak pro daného člověka, tak mnohdy i pro jeho okolí. Celá tato situace se zhoršuje v létě, kdy jsou teploty vyšší a lidské tělo má větší tendenci k pocení. Existují však ale účinné triky a rady, jak se zápachu z bot zbavit a nemuset tak řešit řadu nepříjemných situací. 

Stačí kousek mýdla 

Zajímavostí u pocení je, že zápach nevzniká v momentu, kdy se potíme, ale až tehdy, kdy je zamezen přísun vzduchu. Nepříjemný puch se tak velmi často udržuje v botách, které nejsou příliš provzdušněné. Právě proto je jejich pravidelné větrání základní metodou, jak předejít nepříjemnému zápachu.

kostky mydla
Zdroj fotografie: Unsplash.com
Kostka mýdla vysaje zápach

Stačí je jednoduše nechat několik hodin na čerstvém vzduchu. Pokud vás ale zapáchající boty trápí dlouhodobě, je načase vyzkoušet i jinou metodu. Stačit vám k tomu bude kousek obyčejného mýdla v kostce. Výběr vůně je zcela na vás a vašem vkusu.

jak odstranit zapach bot
Zdroj fotografie: Pixabay.com
Boty budou vonět svěže, jako nové

Pak stačí pouze jemně přejít mýdlovou kostkou po stěnách bot a na noc v nich nechat mýdlo uložené. Ráno jej pouze vytáhnete a můžete se těšit na značný rozdíl. Opakovat to můžete podle potřeby. 

Další osvědčené rady a tipy 

Mezi další účinné rady na odstranění zápachu z bot patří kočičí stelivo, které vložíte do ponožky nebo hadříku a na noc necháte v botách. Pomoci může také umytí bot vodou s octem, citronovou šťávou nebo slivovicí. Tyto přísady totiž značně zmírňují tvorbu mikroorganismů, které mohou způsobit nepříjemný zápach. V neposlední řadě pomáhá také jedlá soda vysypaná do vnitřku bot.