Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   


Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Co si o zlatě myslí analytici?

V tomto roce zažívá zlato poměrně rychlý růst ceny. Jak však zajisté víte, minulé zhodnocení nemusí ani zdaleka znamenat zhodnocení budoucí. To platí obzvlášť u dlouhodobých investic, mezi něž žlutý kov rozhodně patří.

Z toho důvodu se musíme řídit spíše podle předpovědí a analýz předních světových odborníků. Ti jasně říkají, že v následujících letech a dekádách překoná zlato svou současnou cenu klidně až několikanásobně.

Co z toho vyplývá? Nečekejte na kdovíjakou korekci, abyste nakupovali „levně“. Ta možná v následujících týdnech přijde, možná také ne. Časování trhu je téměř nemožná disciplína, takže na ni raději zapomeňte.

Jako průměrný český investor stejně musíte myslet dlouhodobě. Čím dříve tedy nakoupíte potřebné množství zlata, tím lepší cenu z dlouhodobého hlediska vychytáte.

Ideální a ověřená strategie pro průměrného zaměstnance je pravidelné přikupování fyzického zlata (zapomeňte na virtuální držení a akcie zlatých dolů). To znamená, že například šestkrát ročně koupíte zlatý slitek dle svých aktuálních možností. Tento postup dodržujte až do uplynutí svého předem určeného investičního období. Maximalizujete tak zisk a minimalizujete ztrátu.

Nenechte se nachytat

Žádná česká mincovna bohužel nevyrábí vlastní zlaté slitky ani cihličky. Z toho důvodu musíme nakupovat produkty pocházející ze zahraničí (typicky ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus).

Přesně proto si musíte dávat pozor – náročný proces přepravy, během něhož se vystřídá řada společností, je ideální záminka k nastolení přehnaných marží.

Pokud si tedy chcete například koupit nejlevnější gramový slitek Argor-Heraeus, najdete ho někde za 1 900 Kč, jinde až za 2 500 Kč. U těžších slitků je rozdíl ještě mnohem nepříjemnější. Raději si tedy hlídejte jednotlivé nabídky a spoléhejte se pouze na ty nejvýhodnější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články