Ty nejčastější chyby při stěhování nábytku | adbz.cz
adbz.cz » Interiéry » Stěhování či rekonstrukce? Bytoví návrháři radí, jak umístit nábytek: Místnost musí mít jasně definovaný střed

Stěhování či rekonstrukce? Bytoví návrháři radí, jak umístit nábytek: Místnost musí mít jasně definovaný střed

Jsou lidé, kteří stěhování a předělávání pokojů naprosto milují a vyžívají se v tom. Potom tu jsou ti druzí, kteří to z celého srdce nenávidí.

rozmisteni nabytku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Každý člověk už se někdy setkal s tím, že se musel přestěhovat. Jakmile vešel do nového a prázdného bytu, ihned začal přemýšlet nad tím, jaký nábytek by se mu tam hodil a na jaké místo ho dá. Ale dokonce i u stěhování nábytku jsou různé chyby, kterých se dopouští vlastně úplně každý. A přesně těmto chybám byste se měli vyvarovat. Které to jsou?

Nábytek na koberec

Návrháři se při stěhování a umísťování nábytku na koberec řídí třemi pravidly. Vzdálenost mezi okrajem nábytku a okrajem koberce by měla být asi 30-45 centimetrů. Pokud nechcete na koberec dávat žádný nábytek, ujistěte se, že koberec není příliš malý, protože by v místnosti mohl působit nepořádně. Zkuste nábytek na koberec položit tak, aby na něm stály pouze dvě nohy.

Prvně si kupte kuchyňský nábytek

Pokud máte v plánu předělat celou kuchyň, pamatujte na to, že byste si nejdříve měli pořídit nábytek a až potom kuchyňské spotřebiče. V opačném případě se můžete dostat do situace, že ve vaší nové kuchyni nebude místo pro základní spotřebiče. Celkově to bude působit přeplněně a neuspořádaně. Uvidíte, že je to skvělý nápad.

Koupelnu zkuste rozdělit na části

Ve velkých koupelnách se vana a sprchové kouty často umisťují ke stěnám. To může zanechávat příliš mnoho místa uprostřed místnosti a nevypadá to dobře. Návrháři doporučují rozdělit koupelnu na zóny. Použít k tomu můžete i skleněnou stěnu. Nejlepší je, když se vám podaří koupelnu rozdělit na tři části. Bude vypadat větší a nebude tam zbytečně moc prázdného místa.

krasna bila koupelna 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

V místnosti musí být střed

Je skoro nemožné, aby byl pokoj zařízený bez nějakého středu. Tím středobodem může být okno, krb, stěna nebo dokonce konferenční stolek. Dokonce i televize bývá často středobodem místnosti. Ale to nebývá moc doporučováno. Pokud vaši hosté přijdou a vy si sednete k televizi, konverzaci to moc nepomůže. Jakmile se rozhodnete, který předmět bude ústředním bodem místnosti, umístěte kolem něj větší nábytek.

Stůl by neměl zabírat moc místa

Pokud máte malou kuchyň, úplně nejhorší, co můžete udělat, je dát do ní velký jídelní stůl. Ale na druhou stranu chcete, aby si každý host měl kam sednout, když k vám přijde. Zkuste místo obyčejných židlí s opěrkami použít barové židle, které se v případě potřeby dají zasunout za stůl.

Kolikrát jste se za svůj život stěhovali?

Zdroj: BetterHomesAndGardens