Rekonstrukce kuchyně zabrala jen 7 dní. Suché provedení se přitom obešlo bez jakéhokoli nepořádku a špíny

Doslova magická proměna této kuchyně se odehrála během pouhého týdne. Ačkoli je to velmi překvapivé, ať se díváte jakkoli, nenajdete zde ani stopu po předchozím stavu.

i Zdroj fotografie: S vědomím Ana Lorenzana
i Zdroj fotografie: S vědomím Ana Lorenzana
i Zdroj fotografie: S vědomím Ana Lorenzana
i Zdroj fotografie: S vědomím Ana Lorenzana
i Zdroj fotografie: S vědomím Ana Lorenzana
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Suché či bezsuťové renovace spočívají v systému nových nátěrů, které jsou naneseny na stávající prvky místnosti. Nejde tedy o odstranění těch předchozích, stále se však mění výsledná podoba. Tyto zásahy většinou trvají velmi krátkou dobu, a tak není třeba jakkoli přerušovat provoz domácnosti. Nedochází k narušení běžných aktivit nebo použitelnosti prostoru. Současně nevzniká ani nepříjemný odpad.

Kombinace černé barvy a dřeva

V tomto případě byl kuchyňský nábytek nahrazen novým, jenž má moderní a současně velmi teplý design. Ten sestává hlavně ze dřeva a černé barvy. Změna nese typický rukopis Any Lorenzany, která v tomto domě stejným způsobem renovovala také koupelnu. Dlažba jasně evokující červenou hlínu nevedla zrovna k tomu, aby se tento prostor stal krásnou kuchyní. V kombinaci s nábytkem a spotřebiči je každý kus jakoby odjinud.

Spotřebiče jsou ocelové, nábytek ve venkovském provedení a směsi barev černé a bílé lesklé působí, jako by byl sháněný po laciných bazarech. Hlavním faktorem kuchyně je velký prostor, který dovoluje paralelní sestavení nábytku a vytvoření malého jídelního koutu. Jakmile se zde ovšem projevil nový postup, získala kuchyně jak na funkčnosti, tak na celkovém stylu. Prostor je perfektně využit uspořádáním prvků do sloupců.

Vertikální řešení a celkový soulad

Jejich základem jsou lednice, trouba a mikrovlnka. Čelo tak získává novou úložnou kapacitu, současně vznikl čistý a velmi elegantní design. Staré lesklé skříně, na nichž je vidět každý dotek, nahradil nový dřevěný nábytek. Černá je nyní vyhrazena čistě pro pracovní desky a zadní stěny. Reliéfní stěny nahradily vyhlazené, na které přišla černá vinylová dlažba z metra. Kuchyň tak získává zajímavý industriální povrch a oživující prvek.

iZdroj fotografie: S vědomím Ana Lorenzana

Červená na podlaze kompletně zmizela, nyní je tam vinyl s povrchovou dřevěnou úpravou. Starý kuchyňský stůl se dle klienta prakticky nepoužíval. Nebyl proto problém nahradit ho o dost vyšším s taburety. Vzniklo tak velmi příhodné místo pro neformální setkávání u stolování. Podlaha ladí se skříněmi, černé nohy nábytku krásně kontrastují. Kuchyně se nepochybně stane aktivnějším bodem celé domácnosti.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Jak vypadá vaše představa ideální kuchyně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články