Oživení staré nevkusné kuchyně za pouhý týden | adbz.cz
adbz.cz » Interiéry » Rekonstrukce kuchyně zabrala jen 7 dní. Suché provedení se přitom obešlo bez jakéhokoli nepořádku a špíny

Rekonstrukce kuchyně zabrala jen 7 dní. Suché provedení se přitom obešlo bez jakéhokoli nepořádku a špíny

Doslova magická proměna této kuchyně se odehrála během pouhého týdne. Ačkoli je to velmi překvapivé, ať se díváte jakkoli, nenajdete zde ani stopu po předchozím stavu.

tydenni sucha rekonstrukce
Zdroj fotografie: S vědomím Ana Lorenzana

Suché či bezsuťové renovace spočívají v systému nových nátěrů, které jsou naneseny na stávající prvky místnosti. Nejde tedy o odstranění těch předchozích, stále se však mění výsledná podoba. Tyto zásahy většinou trvají velmi krátkou dobu, a tak není třeba jakkoli přerušovat provoz domácnosti. Nedochází k narušení běžných aktivit nebo použitelnosti prostoru. Současně nevzniká ani nepříjemný odpad.

Kombinace černé barvy a dřeva

V tomto případě byl kuchyňský nábytek nahrazen novým, jenž má moderní a současně velmi teplý design. Ten sestává hlavně ze dřeva a černé barvy. Změna nese typický rukopis Any Lorenzany, která v tomto domě stejným způsobem renovovala také koupelnu. Dlažba jasně evokující červenou hlínu nevedla zrovna k tomu, aby se tento prostor stal krásnou kuchyní. V kombinaci s nábytkem a spotřebiči je každý kus jakoby odjinud.

Spotřebiče jsou ocelové, nábytek ve venkovském provedení a směsi barev černé a bílé lesklé působí, jako by byl sháněný po laciných bazarech. Hlavním faktorem kuchyně je velký prostor, který dovoluje paralelní sestavení nábytku a vytvoření malého jídelního koutu. Jakmile se zde ovšem projevil nový postup, získala kuchyně jak na funkčnosti, tak na celkovém stylu. Prostor je perfektně využit uspořádáním prvků do sloupců.

Vertikální řešení a celkový soulad

Jejich základem jsou lednice, trouba a mikrovlnka. Čelo tak získává novou úložnou kapacitu, současně vznikl čistý a velmi elegantní design. Staré lesklé skříně, na nichž je vidět každý dotek, nahradil nový dřevěný nábytek. Černá je nyní vyhrazena čistě pro pracovní desky a zadní stěny. Reliéfní stěny nahradily vyhlazené, na které přišla černá vinylová dlažba z metra. Kuchyň tak získává zajímavý industriální povrch a oživující prvek.

kuchyne renovace linka
Zdroj fotografie: S vědomím Ana Lorenzana

Červená na podlaze kompletně zmizela, nyní je tam vinyl s povrchovou dřevěnou úpravou. Starý kuchyňský stůl se dle klienta prakticky nepoužíval. Nebyl proto problém nahradit ho o dost vyšším s taburety. Vzniklo tak velmi příhodné místo pro neformální setkávání u stolování. Podlaha ladí se skříněmi, černé nohy nábytku krásně kontrastují. Kuchyně se nepochybně stane aktivnějším bodem celé domácnosti.