Zvyky, které můžete dělat každý den, abyste udrželi svůj domov čistý

Než otočíte oči v sloup nad myšlenkou, že do svého již přetékajícího seznamu úkolů máte přidat další, zvažte následující: Každý den udělejte jen pár malých úklidových úkolů a z dlouhodobého hlediska si ušetříte hodně času. Nemluvě o omezení škodlivých choroboplodných zárodků a bakterií, které číhají a rozmnožují se ve vaší domácnosti, což je v dnešní době absolutní nutnost.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Co patří mezi tyto malé úkoly, které vám každý den zaberou jen pár minut? Můžete se jednat o:

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Čistota je základ
  • úklid vchodu,
  • utření kuchyňské linky,
  • umyjte špinavé nádobí,
  • roztřiďte špinavé prádlo.

Úklid předsíně

Místo, do kterého vstupujete z venku nebo ze společné chodby je hotspotem pro nepořádek, špínu a choroboplodné zárodky. Je to místo hned za vchodovými dveřmi, kterým projde každý člen domácnosti. Nachází se tu špinavé a zablácené boty, kabáty a mnoho dalších věcí. Nemusíte každý den vytírat. Stačí dávat boty na rohožku a menší předměty tam, kam patří. Když stíráte jiné povrchy v bytě, nezapomeňte ani na tento koutek a utřete kliku, vypínač i věšák na oblečení.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nezapomínejte na klíčová místa

Oblečení a prádlo

Nebojte, nemusíte prát každý den. Není to zapotřebí a energeticky to není výhodné. Každý večer ale můžete udělat něco, co vám pomůže rychleji a jednodušeji vyprat, až na to přijde čas. Vyzvěte každého člena rodiny, aby před spaním hodil všechno špinavé prádlo do koše a čisté dejte na ramínka nebo do zásuvek. Ideální je investovat do prádelního koše, který má dva oddíly, jeden na světlé či barevné a druhý na tmavé prádlo). To vám opravdu ušetří hodně času.

Říkáte si, že mýt těch pár talířů nemá smysl a necháte to na další den? Myslete na to, že za dva nebo tři dny se nádobí nahromadí a hlavně na něm zaschnou zbytky omáčky a drobků. Když ho umyjete hned po večeři, ušetříte si práci a umýt jen pár kousků vám nezabere hodně času, na rozdíl od hromady nádobí, kterou se budete prokousávat dvě hodiny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články