Zářivě čisté spáry během pár minut. Nic není nemožné, vaše koupelna i kuchyň budou jako zbrusu nové

Není nic horšího než se snažit vyčistit špinavou spárovací hmotu, protože to opravdu jen tak nejde. S těmito způsoby vám to půjde raz dva.

špinavé spáry i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dlaždice jsou krásné, odolné a vlastně se dá říct, že se velice dobře čistí. Ale zkoušeli jste někdy pořádně vyčistit spárovací hmotu? Díky své typicky světlé barvě je spárovací hmota náchylná k zabarvování se. Například v koupelně musíte bojovat dokonce i s plísní. Naštěstí existují i docela jednoduché způsoby, jak se této špíny zbavit.

Nejprve vše vyčistěte teplou vodou

Jednoduše nastříkejte teplou vodu na spárovací linky a kartáčem vydrhněte krouživými pohyby a poté nechte pořádně uschnout. To stejné udělejte s octem. Nastříkejte na linky a nechte asi 15 minut působit. A poté vydrhněte tvrdším kartáčem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další způsob je jedlá soda

Chcete-li, aby spárovací hmota byla ještě čistější, překryjte linky pastou z jedlé sody a vody a poté na to nastříkejte opět ocet. Neděste se, když směs začne pěnit, jen v klidu počkejte a jakmile to dopění, vydrhněte to kartáčem a opláchněte čistou vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Trocha peroxidu vodíku

Mírné znečištění může vyžadovat použití peroxidu vodíku, který určitě seženete v jakékoliv drogérii. Produkt můžete použít přímo a pokud by se vám ho náhodou nepodařilo sehnat, můžete použít zubní pastu s obsahem peroxidu vodíku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejhorší skvrny vyčistíte párou

Může se to zdát jako nesmysl, ale pouhá pára vám pomůže vyčistit ty nejodolnější skvrny. Stačí koupit nějaký dobrý parní čistič a uvidíte, jak vám špína mizí před očima. Každopádně vždy zkuste použít jeden z předchozích způsobů a pak až parní čistič.

Zdroj: Bobvila

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články