Toaletní papír v lednici dokáže absorbovat nepříjemné pachy. Při jejím čištění pomůže jedlá soda nebo ocet

Návštěvy se podivují, dokud ji nevysvětlím ono kouzlo. Toaletní papír v lednici má své uplatnění a šetří peníze.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ledničky, zejména ty starší, mohou postupem času začít silně zapáchat a přenášet tyto nepříjemné „vůně“ na uložené potraviny. Většina lidí řeší tento problém pomocí chemických prostředků, které však ne vždy pomáhají přesně tak, jak by si představovali – naopak mohou vnitřek přístroje dokonce poškodit. Abyste však předešli veškerým nepříjemnostem, můžete použít obyčejnou roli toaletního papíru. Ta vám dokáže pomoci mnohem lépe a účinněji, přičemž vám umožní získat dobré výsledky bez použití chemických látek.

Toaletní papír versus zapáchající lednice

Málokdo to ví, ale nepříjemné pachy v ledničce může snadno odstranit obyčejná rulička toaletního papíru. Ta má totiž podle mnoha odborníků skvělé absorpční schopnosti, díky kterým nasaje veškeré bakterie způsobující zápach a udrží uvnitř prostoru přívětivé prostředí. Stačí roli položit na jednu z polic a můžete se rozloučit se všemi nepříjemnými pachy. Rulička navíc absorbuje také přebytečnou vlhkost, která má tendenci usazovat se na stěnách přístroje a poté stékat dolů.

Stejně tak dokáže tato obyčejná domácí pomůcka absorbovat částečky vody, které zůstávají na ovoci a zelenině, čímž vám ulehčí jejich skladování. Je ovšem důležité dodat, že byste měli roli toaletního papíru vyměnit pokaždé, jakmile bude mokrá. V opačném případě totiž ztrácí svou absorpční schopnost a může se sama stát nebezpečnou. Jedná se o velmi jednoduchý způsob, který jistě ocení každý domácí kutil nebo kutilka. Přírodních způsobů, jak se zbavit zápachu v lednici, však existuje mnohem více. 

Octový roztok

Octový roztok je další užitečný způsob, který vám pomůže odstranit veškeré zápachy z lednice snadno a bez použití chemikálií. Stačí smíchat v nádobě ocet s horkou vodou a tekutinou následně vyčistit vnitřek chladničky a všechny odnímatelné části. K tomu můžete použít obyčejnou houbičku nebo měkký hadřík. Do ledničky pak také můžete vložit houbu namočenou v octu, která dokáže soustavně pohlcovat nepříjemné pachy a prach. 

i

Šálek jedlé sody

Tento způsob byste měli pro získání nejlepších výsledků opakovat alespoň jednou týdně. Stačí vložit dvě polévkové lžíce jedlé sody do malé otevřené nádoby (hrnku nebo misky) a tu následně vložit do lednice. Prášek účinně pohlcuje veškeré pachy, tudíž udrží vnitřní prostor v co nejlepším stavu. 

Kávová sedlina

S nepříjemným zápachem vám také dokáže pomoci kávová sedlina. Namísto toho, abyste ji vyhodili, nasypte malé množství do libovolného šálku a ten poté vložte dovnitř. Nechte jej působit alespoň několik týdnů a následně proces opakujte. Stejně jako v případě jedlé sody se jedná o skvělý způsob, jak polapit veškeré pachy a udržet uvnitř co nejzdravější prostředí.

Jak proti zapáchající lednici bojujete vy?

Zdroj: Styler
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články