Čtenářka Vanda radí, jak vyčistit mastné fleky z péřové bundy
adbz.cz » Hobby » Čtenářka Vanda radí, jak vyčistit mastné fleky z péřové bundy. Triky s octem a kysličníkem ji naučila teta

Čtenářka Vanda radí, jak vyčistit mastné fleky z péřové bundy. Triky s octem a kysličníkem ji naučila teta

Péřové bundy jsou stále trendy, protože jsou hřejivé a designové. Pokud jde o jejich čištění, nastane problém. Nabídneme vám 2 triky, s nimiž nás seznámila naše čtenářka.

perova bunda flek
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

V zimním období v oblékání moc parády neuděláme. Před sexy vzhledem je totiž důležitější zajištění tepla. Není divu, že si lidé oblíbili nošení péřové bundy, v níž se zahřejeme. Tento designový kousek šatníku je sice populární, nicméně se udržuje hůře v čistotě a mnoho lidí ho dává vyprat do specializované čistírny.

Domácí triky na čištění péřové bundy

Každý člověk, který nosí v zimě péřovou bundu se zhrozí nad tím, jakmile se na ní objeví mastné fleky u rukávů a kapes. Pokud řešíte stejný problém, čtěte dále. Čtenářka Vanda se podělila o 2 vychytávky, které ji poradila její teta. Domácími prostředky se efektivně zbavíte nevzhledných map na péřové bundě.

V hlavní roli peroxid vodíku a amoniak

K první metodě budete potřebovat jen peroxid vodíku a amoniak. Díky těmto látkám se zbavíte mazu na péřové bundě, a to během pár minut. Smíchejte 2 šálky vody, 1 šálek peroxidu a 6 kapek amoniaku. Vzniklou směsí potřete houbičkou zasažená místa a nato opláchněte vodou. To je vše, co je potřeba udělat.

perova bunda
Zdroj fotografie: Pixabay

Ocet s vodou dokáže doslova zázraky

Pokud nemáte po ruce amoniak a peroxid, zvolte postup číslo dva. K němu budete potřebovat výhradně ocet a vodu. Tyto ingredience má každý bezpochyby doma. Svrchní kontaminovaný díl potřete mixem 1 dílu octa a 3 dílů vody. I v tomto případě si vezměte na pomoc houbičku a maz směsí ošetřete. Jakmile to uděláte, nechte bundu uschnout volně na čerstvém vzduchu.

Čistírnu už nebudete potřebovat

Jakmile vyzkoušíte jeden z těchto dvou fíglů, budete mile překvapeni. Nejlepší na tom je, že ušetříte peníze za čistírnu, která není zrovna levná. Ke každé metodě jsou nutné jen prostředky, které jsou cenově dostupné a určitě se najdou v každé domácnosti.