Dokonale složené prádlo bude vaší skvělou vizitkou
adbz.cz » Hobby » Zapomeňte, jak jste doposud skládali oblečení a prádlo. Existuje jeden dokonalý a rychlý způsob, který se musíte naučit

Zapomeňte, jak jste doposud skládali oblečení a prádlo. Existuje jeden dokonalý a rychlý způsob, který se musíte naučit

Skládání prádla je u mnohých žen neoblíbenou činností a možná se může zdát, že se taková činnost nedá urychlit. Pár triků může ale pomoci k dokonalým komínkům.

skladani pradla
Zdroj fotografie: Depositphotos

Možná to také znáte. V týdnu se tak nějak nahromadí prádlo, o víkendu ho vyperete a usušíte a v neděli ho pak musíte vyžehlit, poskládat a uklidit. Nepříjemná činnost, která zaměstnává téměř každou hospodyňku, může mít ale jednodušší řešení. V podstatě se stačí rozhlédnout kolem sebe a zkusit najít něco, co by vám při skládání mohlo pomoci a možná ani nebudete muset žehlit.

Žehlení versus skládání prádla

Některá z vás má možná to štěstí, že nežehlí vše, nebo vlastně prakticky nic. V mnoha domácnostech dnes najdete moderní sušičky, které mají svoji funkci a prádlo se nemusí žehlit. Nicméně poskládat prádlo se musí, ať máte sebelepší pomocníky. Také vám dělá problém skládání triček a košil? Možná se také perete s tím, že máte na jedné straně menší kus a na druhé větší. V tomto případě je dobré použít tvrdší časopis, který vám poslouží jako takové pravítko.

obleceni svetr slozeny
Zdroj fotografie: Pixabay

Časopis stačí položit do středu trička pod límec a podle jeho hran oblečení poskládat. Tímto způsobem můžete poskládat všechna trička. Poté zjistíte, že je jedno jako druhé. Co se týče kalhot, liší způsob jejich ukládání. Někteří je věší na ramínko do skříně, někteří je jednoduše složí. Samozřejmě záleží na materiálu. Způsob skládání je totožný i v případě, že prádlo žehlíte.

I o spodní prádlo je potřeba se starat

Možná se vám to nezdá, ale i o spodní prádlo je potřeba pečovat a správně jej ne skládat, ale skladovat. Co se týče dámských podprsenek, ty by se neměly skládat vůbec. Nejlepší je jen tak pověsit, případně položit do šuplete. Pokud někam cestujete, dávejte je až navrch. Podprsenka je poměrně složitě ušitá a má několik komponentů, které by se skládáním mohly poškodit. Jednou takovou částí jsou kostice, proto by se neměla podprsenka ani přehýbat, či jinak ukládat.

podle barvy
Zdroj fotografie: Pixabay

Když už se skládání stalo takovou činnosti, ke které přistupujete vyloženě s nechutí, je dobré vymyslet jiný systém. Téměř všechno prádlo lze pověsit na ramínko a jediné, co budete muset složit, jsou ponožky. Každý na to má jiné způsoby. Problém většinou bývá v nalezení druhé do páru. Pokud se rozhodnete vše věšet na ramínka, nejlepším pomocníkem, jak se orientovat, je seřazení oblečení podle barev.

Zdroj: WomansDay