Jak se zbavit různých nepříjemných zápachů z obuvi | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zapomeňte na páchnoucí boty a smrad z nohou. Rady profesionálních sportovců zaručí trvale neutrální vůni

Zapomeňte na páchnoucí boty a smrad z nohou. Rady profesionálních sportovců zaručí trvale neutrální vůni

Každému se občas stane, že si sundá boty a ucítí opravdu hodně nepříjemný zápach. Ale naštěstí není složité se tohoto zápachu z bot zbavit.

pachnouci boty
Zdroj fotografie: Depositphotos

Někteří si nedokážou představit den bez ranního běhání, cvičení nebo procházek. Při této činnosti se ale nohy začnou potit a mohou způsobit docela nepříjemné pachy z obuvi. Dokonce i když nesportujete, i celodenní nošení bot může způsobit právě tento zápach. Jestliže jste si ho již všimli, nezoufejte, existují různé způsoby, jak s tímto problémem bojovat. A nebojte se, nebudete je muset vyhazovat.

Použijte obyčejné noviny

Jakmile si po celém dni sundáte boty, ihned do nich vložte noviny. Pamatujte na to, že i když jste v botách necvičili, vaše nohy se i tak potí. Když do bot vložíte noviny, absorbujete tím část tohoto potu. Papír v nich nechte do té doby, než si boty opět vezmete. Budete překvapení, jak svěže budou vonět.

muzovy pachnouci boty
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vložte je do ledničky nebo ven

Může to znít jako bláznivý nápad, ale když vložíte své boty do ledničky, získáte docela účinný způsob, jak zabít bakterie, které způsobují zápach z obuvi. Než je však do té ledničky dáte, vložte je nejprve do plastového sáčku, abyste nezašpinili ledničku a její obsah. Nechte tam boty přes noc, poté je vyjměte a nechte trošku rozmrazit, než si je obujete. A v zimě je můžete nechat přes noc venku, bude to mít stejný účinek.

potraviny v lednicce
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vytvořte si vlastní prášek na čištění

Jedlá soda je něco jako zázračný prostředek, který dokáže odstranit pachy vlastně z čehokoliv. To znamená, že i z vašich bot. Nemusíte utrácet velké peníze za prostředky na čištění bot, když si vlastní můžete vytvořit z věcí, které rozhodně najdete u sebe v kuchyni.

jedla soda lzicka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Budete potřebovat 3 lžíce jedlé sody, které smícháte s jednou lžící kukuřičného škrobu, a poté do směsi přidejte pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Všechno dobře a důkladně promíchejte. Nasypte prášek do bot a nechte působit přes noc. Nezapomeňte prášek před obutím vysypat. Jakým způsobem se zbavujete zápachu z bot vy?

Zdroj: Nypodiatry