Triky, jak se zbavit zápachu moči v koupelně | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Chytré hospodyňky vymyslely způsob, jak zabránit pachu moči na toaletě. Místnost krásně voní a záchod se blyští čistotou i týdny

Chytré hospodyňky vymyslely způsob, jak zabránit pachu moči na toaletě. Místnost krásně voní a záchod se blyští čistotou i týdny

Nikdo nechce mít zapáchající koupelnu, a už vůbec není příjemné, když je hodně cítit močí. S následujícími triky se tomuto problému vyhnete a budete se těšit z voňavé místnosti.

zachod zazloutle prkenko
Zdroj fotografie: iStock

Mít krásně uklizeno v koupelně je snem každé domácí hospodyňky. Občas se ale může stát, že v koupelně začne nepříjemně zapáchat moč, a lidé netuší, jak se tohoto zápachu zbavit. Někdy nestačí ani obyčejný úklid a je potřeba sáhnout po přípravcích, které si s tímto problémem hravě poradí. Jestliže i vy máte problém se zápachem moči v koupelně, vyřešte jej jednou provždy díky těmto radám.

Pravidelný úklid v domácnosti

Pokud si doma budete uklízet pravidelně, neměli byste mít problém se zápachem moči v domácnosti. Nezapomínejte ale na to, že pouhé vyluxování nestačí a nejedná se o důkladné uklízení. V koupelně uděláte mnohem lépe, když budete používat hadřík, vodu a například přípravek na mytí nádobí. Díky tomu setřete většinu bakterií a nečistot, které stojí za vznikem nepříjemného zápachu.

Koberečky nejsou na záchodě vhodné

Představte si, kolik nečistot a bakterií se dostane do koberečku, který je umístěn před toaletou. Při každém splachování se částečky bakterií odrazí od mísy, a pokud jste nezavřeli víko, dostanou se i do tohoto koberce. Dále se může hlavně mužům a chlapcům v domácnosti stát, že se při močení netrefí do mísy, a v tu chvíli se moč dostane na zem. Pokud se ihned nesetře, začne místnost zapáchat. Jestliže si umístíte na toaletu kobereček pod nohy, dávejte jej pravidelně vyprat.

Pravidelně umývejte toaletní mísu

Na toaletní míse i v ní se může moč zachytit na mnoha místech a ani splachování nepomůže. Abyste předešli zápachu v koupelně nebo hodně špinavé toaletní míse, používejte pravidelně hadřík nebo houbičku na nádobí, kterou namočíte do vody se saponátem a toaletu otřete. Na záchodě se také drží mnoho chloupků, prach a jiné nečistoty, takže pokud mísu pravidelně otřete, bude krásně čistá a návštěva se u vás nebude bát posadit na toaletu.

zachod detail
Zdroj fotografie: Depositphotos

Domácí čistič na toalety

V obchodě nemusíte kupovat přípravky na úklid, protože když se podíváte na jejich složení, zjistíte, že většinu ingrediencí máte doma. Příkladem je jedlá soda s octem, která hravě nahradí přípravky za vysoké ceny. Abyste si vyrobili domácí čistič na vaši toaletu, připravte si 4 litry horké vody, 1/4 šálku octu, 1/4 šálku jedlé sody a dvě kapky saponátu. Všechny ingredience smíchejte a poté výslednou směsí umyjte záchodovou mísu. Jakmile budete mít hotovo, nechte vše působit 30 minut a poté záchod otřete ještě houbičkou a čistou vodou.