Léta zašlé dlaždičky se budou lesknout jako nové. Levný domácí pomocník za 12 Kč je vyčistí bez otravného drhnutí

Tento podomácku vyrobený čisticí prostředek dokonale vyčistí vaše kachličky, je jednoduchý na přípravu a navíc vyjde na necelých dvacet korun.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vyčistit kachličky v koupelně je někdy nadlidský úkol. Běžně se kachličky čistí pomocí komerčních prostředků, které jsou velmi agresivní. Díky domácímu čisticímu prostředku budou vaše kachličky zase jako nové. Navíc jeho příprava stojí jen několik korun, díky čemuž ještě ušetříte. Dejte sbohem neúčinným a drahým čisticím prostředkům a vyrobte si vlastní.

Stačí jen pět ingrediencí 

V dnešní době jsme zvyklí, že na všechno existuje drahý čisticí prostředek, který si můžeme koupit v obchodě. Tento prostředek je však další z řady babských rad, které se používají už roky a nestojí spoustu peněz. Dříve se chemikálie používaly jen minimálně a čisticí prostředky se proto vyráběly z toho, co hospodyňky našly doma. Na přípravu tohoto prostředku bude stačit pět základních ingrediencí, které jistě máte doma i vy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na výrobu tedy budete potřebovat dvě lžíce tekutého gelu na praní, půl litru obyčejné vody, dvě lžíce jedlé sody, dvě lžíce peroxidu vodíku a dvě lžíce lihového nebo kvasného octa. Příprava tohoto čisticího prostředku je také velmi jednoduchá. Pro začátek si připravte vhodnou nádobu, která snese horkou vodu a z níž se vám posléze bude čisticí prostředek dobře nabírat na houbičku. 

Příprava prostředku je velmi jednoduchá

Pokud jste našli vhodnou nádobu, v první řadě přiveďte k varu půl litru vody. Použít samozřejmě můžete i varnou konvici. Vodu poté přelijte do vybrané nádoby a nasaďte si ochranné gumové rukavice, budete totiž pracovat s peroxidem vodíku a ten může s některými ingrediencemi chemicky reagovat. Do vody následně přidejte všechny připravené ingredience a postupně míchejte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Připravený roztok nechte alespoň pět minut odstát a trochu vychladnout. Následně jej naneste na houbičku a krouživými pohyby přeneste na špinavá místa. Prostředek můžete použít na dlaždice i spáry. Po nanesení jej nechejte pět minut působit a následně omyjte vodou. Pokud někde zůstanou nečistoty, můžete roztok nanést opakovaně, abyste dosáhli dokonalého výsledku. Dlaždice posléze ošetřujte octem, aby získaný lesk vydržel co nejdéle. 

Jaký podomácku vyrobený čisticí prostředek používáte vy?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Petřík

Zobrazit další články